Blizzard pozwany o... powolne chodzenie w WoW

Blizzard pozwany o... powolne chodzenie w WoW
26.11.2009 17:23
Michał Stopa
Michał Stopa

Choć mówi się, że społeczeństwo amerykańskie dość często woli rozwiązywać wszelkiego rodzaju konflikty w sądach, nowy pozew Erika Estavillo przekracza jednak granice sprawiedliwego gniewu kierując się wprost w terytorium czystego absurdu. Samozwańczy 'profesjonalny pozywacz', który do tej pory pozwał Sony o bana w grze Resistance: Fall of Man, oraz Nintendo i Microsoft o wyłączenie kanału Homebrew na Wii i RROD na jego Xboksie 360, tym razem wziął sobie za cel konglomerat Activision Blizzard twierdząc, że firma wyłudza pieniądze od graczy przez... powolną prędkość chodzenia i biegania w grze World of Warcraft.

W pozwie złożonym wczoraj w terytorialnym sądzie najwyższym stanu Kalifornia możemy przeczytać, że twórcy gry rzekomo oszukują graczy 'utrzymując szkodliwe środowisko dla wielu z ich klientów, zmuszając ich do przestrzegania podstępnych zasad gry'. Wśród wielu zarzutów ze strony Estavillo pojawił się fakt, że gra jest zaprojektowana w taki sposób, aby gracz 'musiał chodzić lub biegać w odpowiednio ustalonym powolnym tempie, co w efekcie powoduje, że graczowi dłużej zajmuje dostanie się do miejsc, gdzie chce dotrzeć'. To powolne tempo, jak sugeruje pozywający, doprowadza do wydłużenia się czasu potrzebnego na ukończenie misji, co w efekcie daje firmie Activision Blizzard większe zyski z subskrypcji. Estavillo ponadto tłumaczy, że szybsze metody transportu nie są dostępne dopóki gracz nie zdobędzie odpowiedniego poziomu postaci lub nie kupi dodatku do gry.

Na tym jednak nie koniec, ponieważ Erik postanowił wezwać na świadków w sądzie dwie dość znane w showbusinessie osoby, które mają w jego imieniu omówić problem samotności w grze, mianowicie... założyciela zespołu Depeche Mode, Martina Lee Gore'a, oraz aktorkę Winonę Ryder. Gore został wybrany, ponieważ (usiądźcie i odstawcie wszelkiego rodzaju napoje) 'powszechnie wiadomo, że był smutny, samotny i odrzucony, o czym świadczą piosenki które pisze', natomiast pani Ryder, ponieważ jest fanką powieści Buszujący w Zbożu autorstwa J.D. Salingera, którą zainteresowany jest sam Erik. Winona będzie miała za zadanie 'wyjaśnić znaczenie alienacji w Buszującym w Zbożu i zeznać jak alienację w książce można powiązać z alienacją w życiu/grach wideo takich jak World of Warcraft'.

Estavillo domaga się zadośćuczynienia w wysokości miliona dolarów, oraz nakazu sądowego, który wymusiłby na twórcach dodanie zmian, które naprawiłyby problemy wskazane w pozwie. Sądzimy, że wszelkie komentarze w tej sprawie z naszej strony są raczej zbędne.

fot.: stock.xchng

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)