Zmien skórke
Logo Polygamii

Blizzard odnosi się do zarzutów dotyczących stanu odświeżonego Warcrafta III

Wszystko w imię nostalgii!

Mówi się, że im wyżej się ktoś pnie, tym boleśniejszy będzie jego upadek. Oczywiście nie warto traktować tego dosłownie, ale fraza ta idealnie oddaje to, co aktualnie dzieje się z Blizzardem w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Kolejne decyzje firmy spotykają się z dużym sprzeciwem wśród fanów i graczy na całym świecie (zawieszenie „Blitzchunga”, modyfikacje do Warcrafta III, które od chwili poczęcia w pełni należą do Blizzarda), jednak dotychczas “Zamieć” była kojarzona z wysoką jakością i dbałością nawet o najdrobniejszy szczegół swoich gier.

Na pewno nie takimi epitetami można określić remaster Warcrafta III, który spotkał się z ogromną krytyką wśród odbiorców i jest aktualnie najgorzej ocenianą grą na Metacriticu (w piątkowym Rozchodniaczku wspominałem o 0,9, a aktualnie, ocena graczy oscyluje wokół 0,5). Narzeka się głównie na problemy techniczne, ale głównym problemem wydaje się być brak wyreżyserowanych cutscenek, które miały znacząco odświeżyć te 18-letnią grę. Sam również dołożyłem swoją cegiełkę w tym temacie we wczorajszej recenzji.

Prawie tydzień po premierze gry studio postanowiło wreszcie zabrać głos w sprawie nieustającej krytyki, jaka spotkała Reforged. Na początku firma przeprasza wszystkich, którzy poczuli się rozczarowani i już zapowiada, że w ciągu najbliższych dni i tygodni pojawią się aktualizacje, które po części naprawią remaster. Mowa o dodaniu trybu rankingowego do rozgrywek wieloosobowych czy tzw. klasycznej grafice. Błąd powodował duże problemy z czytelnością gry, gdy ktoś próbował ją konsumować jak za starych czasów. Zdaniem deweloperów, mankament ten zostanie wyeliminowany w najbliższej aktualizacji, która pojawi się do końca tego tygodnia.

Co jednak z tymi scenkami przerywnikowymi, którymi reklamowano grę na Blizzconie w 2018 roku? Firma nie odniosła się do tego w bezpośredni sposób, a zauważa jedynie, że chciała być jak najbardziej wierna oryginałowi:

Tak jak mówiliśmy w zeszłym roku na BlizzConie, nie chcieliśmy, aby przerywniki filmowe zbytnio odbiegały od tego, co zawarte jest w oryginalne. Zagłębiliśmy się nieco w proces myślowy stojący za tym wydarzeniem, ale najważniejsze jest to, że kampanie opowiadają jedną z klasycznych historii w uniwersum Warcraft i chcemy zachować to, co w trzeciej części było najważniejsze, pozwalając graczom na ponowne przeżycie tych niezapomnianych chwil, tak jak to było dawniej (choć z przebudowanymi, nowymi animacjami i wyższej jakości grafikami).

Jak się łatwo domyślić gracze nie są usatysfakcjonowani takim wytłumaczeniem, dlatego wszyscy rozczarowani mogą ubiegać się o zwrot w tym miejscu. Co ważne, pieniądze zwracane są praktycznie od razu.

Bartek Witoszka

Więcej na temat:

6
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
4 Komentarze
2 Odpowiedzi
4 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
DontBeSoRambo
Użytkownik

Może to nietypowe… ale nie gram w gry blizzarda
Kiedyś chwile w warcrafta 2, przeszedłem diablo 1, coś tam poklikałem w starcrafta

ogólnie raz siadłem w kolegą z nadzieją że przejdziemy razem diablo 3, ale po godzinie tak było nudno że postanowiliśmy sobie to podarować, klikałem w tą myszkę tak mocno że moja dziewczyna aż przyszła z drugiego pokoju zapytać czy mi się w głowie nie pomieszało jak grałem w diablo.

Aimagylop
Użytkownik

Jak wyjaśnić żeby nic nie wyjaśnić: korpobełkot 101

Simplex
Użytkownik

“(w piątkowym Rozchodniaczku wspominałem o 0,9%, a aktualnie, ocena graczy oscyluje wokół 0,5%)”

Sprawdź w jakiej skali wystawiane są oceny graczy na Metacritic.

Deniryer
Użytkownik

“Na początku firma przeprasza wszystkich, którzy poczuli się rozczarowani i już zapowiada, że w ciągu najbliższych dni i tygodni pojawią się aktualizacje, które po części naprawią remaster.” 4 miesiące bety… *kaszel* dema im nie wystarczyły, to teraz zrobią to w tydzień – seems legit. Menu na frameworku chromium i renderowane na bliknu też w tydzień przepiszą na coś godniejszego i odpowiedniego dla 2020? Skróty klawiszowe też będą działać? rozdzielczość 4K – która o zgrozo lepiej się skalowała w classicu – poprawią też dopiero teraz poprawią? Co jakby ludzie nie zbombardowali tej abominacji zwrotami i 0? Zostawali by to w takim… Czytaj więcej »

Popularne wpisy

Popularne Gry