Blizzard: Innowacja jest niezbędna

Blizzard: Innowacja jest niezbędna08.09.2009 11:37
Michał Stopa

W trakcie wywiadu na targach GamesCom dla portalu GamesIndustry.biz, wiceprezes do spraw międzynarodowych w Blizzard Entertainment, Michael Ryder, powiedział, że choć firma jest odpowiedzialna za jedną z najlepiej sprzedających się gier online wszech czasów, niemożliwe jest, aby przestała pchać do przodu innowacje w swoich produktach.

"Nie sądzę, żeby innowacja była dla nas jakiegoś rodzaju wyborem. Blizzard patrzy na potrzeby graczy, na jakość, rozgrywkę... wszystko to jest dla nas priorytetem. Umieszczamy te rzeczy na szczycie listy, a do tego mamy wielu naprawdę utalentowanych ludzi, którzy bardzo często mają dobre pomysły".

"Nie chodzi tu tylko o samo programowanie - to też wszystkie usługi, których doświadczamy. Szukamy sposobów na ulepszenie ich odbioru. Myślę, że naprawdę staramy się słuchać tego, co mówią gracze, zwłaszcza ich sugestii odnośnie do tego, gdzie moglibyśmy się poprawić".

Ryder zwrócił uwagę na to, jak firma weszła ostatnio na rynek gier na urządzenia przenośne, rozmawiając o zabezpieczaniu kont i dostępu do zawartości.

"Jedną z naszych najnowszych innowacji jest używanie urządzeń przenośnych do przeglądania Zbrojowni, używanie ich do logowania się - myślę, że to początek trendu polegającego na używaniu urządzeń przenośnych do ułatwiania graczom łączenia się z grą. To jest taki rodzaj innowacji, która w zasadzie przychodzi naturalnie - zarówno platforma jak i technologia już tam jest".

"Przykładamy też dużą uwagę do tworzenia zawartości - jest to jedna z rzeczy, które napędzają dalsze zainteresowanie w World of Warcraft. Nie będzie to zachęcające, jeśli będzie wypełnione rutyną lub nie będzie zbyt ciekawe. Jeśli nie możesz wymyślić sposobu aby utrzymać innowację w rozgrywce i zaoferować przy tym nowe, kreatywne rzeczy, ludzie przestaną się interesować twoim produktem".

"Myślę więc, że innowacja jest dla nas niezbędna - musimy robić ciekawe rzeczy, aby ludzie nadal czerpali przyjemność z naszych gier".

fot.: Blizzard

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)