Zmien skórke
Logo Polygamii

Błąd CE-34878-0 znów męczy posiadaczy PlayStation 4

Kasuje sejwy, uniemożliwia odpalenie gier i może pojawić się dosłownie w każdym momencie. Jak sobie z nim radzić?

Użytkownicy PlayStation 4 znowu raportują pojawianie się dziwnego błędu, który sprawia, że korzystanie z konsoli staje się męką. Jego kod to CE-34878-0. Według oficjalnej rozpiski kodów błędów oznacza to zwiechę aplikacji. Jednak z oficjalnego forum PlayStation dowiadujemy się, że zwykły restart gry nie zawsze pozwala zapomnieć o problemie. Dodajmy, że temat został założony jeszcze w minionym roku i codziennie wzbogaca się o kilka kolejnych wpisów.

Forumowicze narzekają, że gdy błąd pojawi się raz, to później pojawia się co chwilę, uniemożliwiając korzystanie z konsoli. Nie jest przypisany do jednej konkretnej gry – lubi wyskakiwać w trakcie partyjki NBA 2K14, Battlefield 4, FIFA 14, Call of Duty: Ghosts… W zasadzie to chyba każda wydana na PS4 gra przewinęła się przez ten temat na forum. Mowa zarówno o wydaniach pudełkowych, jak i tych z cyfrowej dystrybucji. Nie trzeba nawet grać. CE-34878-0 potrafi pojawić się nawet przy przeglądaniu obrazków z gier czy wyciąganiu płyty z konsoli.

Liczący 355 wpisów temat na forum nie umknął uwadze Sony, aczkolwiek podana niedawno przez moderatora recepta na opisywane problemy brzmi jak powitalna kwestia pracownika serwisu sprzętowego do klienta:

Prosimy zamknąć aplikację i zainstalować najnowsze aktualizacje systemu oraz gry.

Jeśli błąd powróci, powinniśmy zatroszczyć się o kopie naszych stanów gry i… przywrócić konsolę do stanu pierwotnego przy pomocy opcji Inicjalizacja z menu Ustawienia. Nie każdemu dotkniętemu problemem to jednak pomaga. Przydałoby się konkretniejsze stanowisko Sony. Wszak sprawa ciągnie się już przesadnie długo. Póki co firma poinformowała serwis CVG, że jest świadoma sytuacji i bada jej przyczyny.

[źródło: Forum PlayStation via Joystiq]

Maciej Kowalik

Więcej na temat:

Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
  Subskrybuj  
Powiadom o

Popularne wpisy

Popularne Gry