Zmien skórke
Logo Polygamii

BioWare tłumaczy się graczom z dema Anthem

Nikt w firmie nie przewidywał, że będzie aż tak kiepsko...

Demko VIP Anthema już za nami, pora zatem podsumować weekend z grą. Najogólniej gra okazuje się być po prostu trzecioosobowym Destiny z naprawdę satysfakcjonującym lataniem (dużo wygodniejszym na padzie, niż myszce i klawiaturze). Stylistyka to coś podobnego do dużo cieplejszego od pozostałych części Lost Planet 2. Poziomy trudności ograniczono póki co do trzech, ale zdaje się, że tylko na pierwszym będzie dało się grać bezproblemowo w pojedynkę.

Najwyższe stopnie trudności to już modyfikatory w stylu 1000% do siły wszystkich przeciwników i nie warto będzie tam zapuszczać się bez zdobycia wcześniej mocnego uzbrojenia. To gwarantuje, że endgame powinien być dość długi. Same misje niespecjalnie zaskakują wyrafinowaniem, acz podczas jednej z nich trafiła się nawet całkiem fajna i wymagająca chwili namysłu zagadka logiczna. Ogółem nie ma co spodziewać się wybitnego tytułu i mesjasza całej generacji, ale gdy wszystko działa już jak należy, Anthem jest naprawdę solidną grą do kooperacji.

No właśnie… Po więcej wrażeń z rozgrywki zapraszam na zapis streama, podczas którego testowałem grę z Dominikiem. Wersja na YT jest krótsza o ponad godzinę od oryginału. Tyle czasu zajęła nam bowiem walka z problemami technicznymi i zamierającymi ekranami ładowania, zmuszającymi do częstych restartów.  Gra dodatkowo lubiła się wyłączyć po skończeniu misji, a w piątek (kiedy demko ruszyło) spowodowała nawet krótką awarię całej sieciowej infrastruktury EA. Nie dało się więc pograć normalnie w sieciówki od Elektroników. Powiedzmy sobie wprost – Anthem jako gra nie jest zły, ale jeżeli 22 lutego dostaniemy coś takiego w cenie premierowej, będzie to zakrawało na kpinę.

BioWare zdążyło już zresztą przeprosić graczy za wszelkie niedogodności i zapewnia, że w dniu premiery będzie lepiej. Ich zdaniem gra była testowana, a problemy wynikły z potężnego zainteresowania, którego nie przewidziano (klasyka). Twórcy chwalili się nawet, że gra na streamach osiągała popularność podobną do Fortnite. Stąd jeżeli graliście we wspomniane demko, koniecznie musicie kupić grę, by otrzymać specjalny prezent. BioWare w ramach rekompensaty zamierza rozdać po premierze specjalną skórkę dla beta testerów.

Kolejna okazja do zmierzenia się z grą nadarzy się już 1-3 lutego. Tym razem demko będzie już otwarte dla wszystkich. Ciekawe, czy znów wydarzy się “coś niespodziewanego”… Kolejna okazja do zagrania to już 22 luty. Miejmy nadzieję, że gracze, którzy sięgną po grę w tym terminie nie będą już betatesterami.

Krzysztof Kempski

Więcej na temat:

9
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
3 Komentarze
6 Odpowiedzi
5 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
s.p.
Użytkownik

W demie udało mi się (po 3 restartach) przejść jedną misję. Natychmiastowy crash po misji po czym albo wyrzuca w mieście albo niekończący się loading. Uznaje że skoro to demo to mogę tego samego po pełnej wersji oczekiwać. Do zobaczenia w EA access za 3 miesiące. Model biznesowy z F2P tylko cena jakby nie ta

Finear
Użytkownik

>Do zobaczenia w EA access za 3 miesiące

powinno byc dostępne od razu na premierze

Lord Bart
Użytkownik

Ale będzie piękna stypa, ale będzie pięknie 🙂

s.p.
Użytkownik

Myśleli że będą walczyć z Destiny i Division a będą tłuc się z Falloutem 76 o ostatnie miejsce

Deniryer
Użytkownik

Nie ma to jak użyć 2 miesięcznego buildu gry jako demo i doszczętnie zniszczyć pierwsze wrażenia i ogólny odbiór gry – i to wszystko w wersji V.I.P!
Jeżeli demo/beta jest wizytówką gry to Anthem nie pokazał się z dobrej strony. Mam nadzieje, że w wersji, która poszła do tłoczni jest mniej błędów, kod sieciowy jest dopracowany i serwery też są odpowiednio przygotowane…

BTW. Jeżeli ktoś posiada RTX 20X0 i liczył na DLSS w tej grze na premierę, to cóż, się przeliczył, bo dojdzie w łatce po premierze.

s.p.
Użytkownik

“Mam nadzieje, że w wersji, która poszła do tłoczni jest mniej błędów, kod sieciowy jest dopracowany i serwery też są odpowiednio przygotowane…” dobre

Simplex
Użytkownik
Finear
Użytkownik

na steamie jest prawie 0,5 % to więcej niż vega 56 i 64 lol
a dla porównania 1080ti to 1,5%
wiec jest ich mało, ale nie aż tak mało

sam sobie chwale 2080

Simplex
Użytkownik

Jest ich mniej niz nvidia miała nadzieję, że będzie.
2080 ma 3GB mniej pamięci niż 1080Ti niestety.

Popularne wpisy

Popularne Gry