Zmien skórke
Logo Polygamii

Bioware poprawi kontrowersyjną misję na premierę Anthema

Mniej grindu, szczęśliwszy odbiorca.

Oficjalna premiera Anthema dopiero w ten piątek, ale gracze opłacający abonament Origin Access / EA Access mogą grać już od końcówki zeszłego tygodnia. I jednym z największych zarzutów stawianych grze jest ten dotyczący misji z otwieraniem grobowców w otwartym świecie.

Żeby otworzyć wszystkie cztery grobowce i popchnąć dalej wątek fabularny, trzeba wykonać szereg “wyzwań” w rodzaju “zabij 10 wrogów zdolnością specjalną”, “podnieś 15 graczy” i tym podobne. Nie wszystkim ten wymuszony “grind” przypadł do gustu.

Bioware obiecało w patchu, który będzie dostępny na premierę gry, zmienić to zadanie tak, by gracz zaczynał kompletować te wyzwania już od 3 poziomu postaci (co powinno pozwolić ukończyć większość z nich w naturalnym toku wykonywania kolejnych zadań, bez “grindu”).

Poprawiony zostanie też błąd, przez który otwieranie skrzynek (15 wymaganych do zaliczenia wyzwania) zaliczane było tylko graczowi, który faktycznie nacisnął przy skrzynce przycisk, a nie wszystkim w jego drużynie (mimo że zawartość jest dostępna dla wszystkich).

Dzięki temu misja ta powinna być dla graczy mniej uciążliwa. Ja również gram od zeszłego piątku i akurat nie miałem jakichś problemów z tym zadaniem – więcej, uznałem, że to ciekawy i dobry sposób na wymuszenie na graczu poznawania otwartego świata.

A to mój robot.

Wcześniej jakoś nie miałem do tego motywacji, a dzięki tym wyzwaniom latałem, wypełniałem drobne wyzwania w świecie, pomagałem innym spotykanym graczom itp. Ale też rozumiem, czemu nie każdemu musi przypaść to do gustu.

Moja recenzja na Polygamii w ten piątek.

Dominik Gąska

Więcej na temat:

1
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
1 Komentarze
0 Odpowiedzi
1 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Fanuel
Użytkownik

Również grałbym od zeszłego piątku, gdyby nie to, że nie mogę. Spowodowane jest to błędem save’u który wyrzuca mnie z gry w momencie gdy moja postać pojawia się w świecie gry. Mam tak od soboty. Jedyna odpowiedź ze strony Bioware:
“We are working on fixing this issue”
Polecam poczekać z zakupem do momentu gdy gra będzie stabilna (może za jakiś miesiąc).

Popularne wpisy

Popularne Gry