Zmien skórke
Logo Polygamii

Beyond a Steel Sky przesunięte na przyszły rok

Kontynuacja kultowej przygodówki z czasów Amigi pojawi się trochę później.

O Beyond a Steel Sky pisał już dla Was Krzysiek przy okazji prezentacji Apple Arcade, dlatego tutaj wersja skrócona dla leniwych (ale klikniecie w link, co nie?). Będzie to kontynuacja klasycznej przygodówki point-and-click z roku 1994, w której ponownie wcielimy się w Roberta Fostera, przemierzającego zniszczoną promieniowaniem Australię. Gra ma całymi garściami czerpać z oryginału (Beneath a Steel Sky), choć będą to raczej inspiracje dotyczące konstrukcji świata czy historii. W Beyond a Steel Sky zastosowano rozwiązania znane ze współczesnych gier przygodowych i niewiele będzie to miało wspólnego z klasycznym point-and-clickiem.

Gra miała pojawić się już wcześniej, a Charles Cecil i Tony Warriner przez ostatnie 25 lat wspominali w przeróżnych wywiadach, że mają pomysł na kontynuację i chętnie ją zrobią. Tytuł miał pojawić się w tym roku w usłudze Apple Arcade, Steamie (choć twórcy nie wykluczają też obecności na innych platformach) oraz konsolach, jednak te plany są już nieaktualne. Wczoraj na oficjalnej stronie studia pojawiła się informacja o zmianie daty premiery na pierwszą połowę 2020 roku.

Powody to znane już wszystkim chęci lepszego dopracowania tytułu, tak by na premierę prezentował się doskonale. Deweloperzy chcą ulepszyć system hakowania oraz dopracować warstwę graficzną gry, nad którą czuwa Dave Gibbons, który stworzył między innymi komiks na podstawie Beneath a Steel Sky.

Bartek Witoszka

Więcej na temat:

1
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
1 Komentarze
0 Odpowiedzi
1 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Simplex
Użytkownik

“Dave Gibbons, który stworzył między innymi komiks na podstawie Beneath a Steel Sky.”

Współtworzył tez taki mało znany komiks o jakichś “Strażnikach”, ale w sumie nie warty wzmianki 😉

Popularne wpisy

Popularne Gry