Zmien skórke
Logo Polygamii

Betsheda na razie nie zamierza przenieść starszych Wolfensteinów na Switcha

Spocznij, panie Blazkowicz.

To dziwne z co najmniej dwóch powodów. Współczesne inkarnacje Wolfensteina to w równym stopniu staroszkolne strzelanki, co dobrze napisane historie. I The New Collosus jest przecież bezpośrednią kontynuacją The New Order (która z kolei ma silny związek z samodzielnym dodatkiem The Old Blood). Ta bardziej kumata część publiczności, świadoma tego faktu, może do wychodzącej na dniach, przenośnej „dwójki” podchodzić z rezerwą, nawet jeśli jakość samego portu będzie (jak sugerują testy) naprawdę przyzwoita.

Informację potwierdził szef studia Panic Button, Adam Creighton. Tak, to oni zadbali też o przeniesionego (i przenośnego) Dooma. Oczywiście, jego wypowiedź pozostawia pewną lukę dla Bethesdy, dlatego przytoczymy ją w całości:

Szczerze? To sprawa Bethesdy. Ich i Nintendo, do nich należy decyzja, co zadziałałoby na tej platformie. Jestem ciekaw, jak The New Colossus zostanie przyjęty, gdy ukaże się pod koniec miesiąca, i co będzie następnym krokiem Bethesdy po jego premierze. My w Panic Button nie pracujemy obecnie nad żadnym projektem dla tego wydawcy.

Jasne. Nad ewentualnym portem nie musi czuwać ta sama załoga. Byłoby to sensowne, bo przenieśli już dwie zbyt-zaawansowane-dla-Switcha tytuły na Switcha, lecz nie obowiązkowe. Nie chce mi się jednak wierzyć, że na The New Colossus skończy się radosna przyjaźń opiekunów The Elder Scrolls i Nintendo. Może teraz planują coś z Falloutem w tytule? A może czekają na odpowiedni moment, by kolejny „nieco brzydszy” powrót Blazkowicza powiązać z większą prezentacją zapowiedzianego w Los Angeles Wolfenstein Youngblood? Bo w przeciwnej sytuacji switchową „dwójką” zainteresują się wyłącznie ci nieliczni, którzy nie mają w domu żadnego sprzętu grającego poza Pstryczkiem.

2
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
2 Komentarze
0 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
kjubus
Użytkownik

zasadniczo ostatnie zdanie jest nie do konca prawdziwe. New order i Old Blood wyszly takze na poprzednia generacje. jesli ktos wiec przeskoczyl z niej na switcha (bez ps4/x1/nowego PC), to jest idealnym targetem dla tego portu 😉

Simplex
Użytkownik

“Betsheda” – literówka w tytule której nikt poza mną nie zauważył 😉

Popularne wpisy

Popularne Gry