Zmien skórke
Logo Polygamii

Battle for Azeroth już za chwilę, już niedługo... a tymczasem Horda próbuje zniszczyć piękne drzewo

Czyli co się dzieje w World of Warcraft - i poza nim?

O siódmym dodatku do World of Warcraft pisaliśmy już jakiś czas temu. Przygotowania do niego ruszyły pełną parą – i mam na myśli przygotowania nie tylko serwerów, ale też marketingowe.

Już teraz aktywna jest darmowa aktualizacja, która stanowi swego rodzaju wprowadzenie do dodatku. Przymierze próbuje przejąć kontrolę nad Undercity, zaś Horda przypuści atak na Teldrassil. Do 14 sierpnia osoby, które zakończą przygodę War of Thorns otrzymają unikalne wierzchowce – dla Przymierza hipogryf, zaś Hordzie dostanie się nietoperz.

Blizzard postanowił też przybliżyć graczom sylwetki legendarnych przywódczyń w krótkich animacjach. Jako pierwsze pojawiło się wideo poświęcone Jainie Proudmoore. Cykl filmów nazywa się “Siewcy wojny”.

Z okazji dodatku Blizzard wyszedł poza Internet i wypuścił kilka krótkich filmów, które pojawią się też w telewizji.  Ukazują one, jak ważny potrafi być podział na Przymierze i Hordę.

Pierwszy film przedstawia problemy pierwszego świata i dylematy, które musimy rozstrzygnąć w komunikacji miejskiej:

Trzeba też uważać, z kim się jedzie windą:

Tak sobie myślę, że przecież zawsze istnieją Pandareni:

I last but not least – wybór tak samo ważny jak przyszły zawód dziecka. Całkowicie rozumiem tych rodziców (przybijam piątkę z ojcem):

Abstrahując od jakości wykonania i dowcipu, które są dobre, trochę żałuję, że filmy te pokazują antagonizmy występujące w grze wideo, które przenoszą się na realne życie. Tak jakbym nie potrafiła rozmawiać z Hordziakami. Oczywiście, rozumiem, że te krótkie filmy należy traktować z przymrużeniem oka i w tej postaci, w jakiej zostały ukazane, są zgodne z założeniem dobrej reklamy. Abyśmy ją zapamiętali, ma być nieco prowokacyjna, zawierać odpowiednią szczyptę humoru i wypaczać sytuacje całkowicie naturalne, wręcz nudne i takie, którym poświęcamy stosunkowo mało uwagi. Jak to – obok kogo usiądziemy w autobusie? Albo – którą zabawkę woli dziecko? I wszystko to brzmi pięknie, tylko… no właśnie, czy takie przedstawienie graczy WoW jest zgodne z rzeczywistością? Dlaczego przedstawiciel Hordy nie mógłby porozmawiać z dziewczyną z Przymierza? Bo to się nie sprzeda?

Dodatek Battle for Azeroth pojawi się już 14 sierpnia. Przypominam, że od niedawna podstawowa wersja gry wraz ze wszystkimi dodatkami (poza najnowszym) dostępna jest w cenie subskrypcji.

 

Więcej na temat:

16
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
7 Komentarze
9 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Finear
Użytkownik

cały ostatni akapit to szukanie dziury w całym

nowy dodatek opiera się na walce frakcji (no w każdym razie tak się zaczyna, wiadomo że ostatecznie będziemy klepać old godów) która ma być podkręcona na 11

horda pali teldrassil a w odwecie alliance zajmuje lordaeron
konflikt definiuje ten dodatek wiec te filmiki dobrze oddają jak gracze są nastawiani wobec siebie

MlodyO23
Użytkownik

Te reklamy są świetnie. Ostania reklama pokazuje nam, że Alianci potrafią przeciągnąć kogoś na swoją stronę tylko przekupstwem 😀

Bartosz Witoszka
Użytkownik

Ty weź nie obrażaj 😛 Mnie rozwaliła pierwsza. Mnie te problemy już nie dotyczą, bo zazwyczaj stoję w autobusie. Zawsze znajdzie się babcia, której trzeba ustąpić miejsce. A jak się tego nie zrobi, to dostaje się wiązankę “kiedyś to było młodzi, a teraz to nie ma młodych”.

Bartosz Witoszka
Użytkownik

*byli

Bartosz Witoszka
Użytkownik

Co do ostatniego akapitu, to mimo iż wybrałem już “niebieskich” to nie widzę sensu takich wojenek, takie szukanie dziury w całym, jakim jest to uniwersum. Ale kolega z góry słusznie zauważył, że sam dodatek to starcie tych dwóch frakcji, więc taka reklama ma sens.

Sahne
Użytkownik

Aż musiałam założyć konto… Wiesz Asia, skoczyłabym za tobą w ogień, ale ręki Ci alluchu wstrętny nie podam! 😀 For the Horde!

Bartosz Witoszka
Użytkownik

OMG co tu się stało? 😀

C.C. Stellar
Użytkownik

Oj kusi Blizz, żeby po prawie 8 latach odkurzyć mojego undead maga…. 😉 Trochę przerażą jednak perspektywa nauki gry od nowa oraz instalowania pierdyliarda addonów.

LorDex
Użytkownik

Polygamio kochana… mam Was na whiteliscie do adblockow i innych ghostery… ale kurde 30 sekundowe reklamy przed 37 sekundowym filmikiem to jakas paranoja… 🙁

laston
Użytkownik

O jak się cieszę, że w końcu będziemy mogli przeprowadzać holocaust na aluchach :3

Popularne wpisy

Popularne Gry