Zmien skórke
Logo Polygamii

Assetto Corsa Competizione wystartuje już we wrześniu w Early Accessie

Oby tym razem na mecie bardziej przypominała grę...

Pierwsza Assetto Corsa była projektem szalenie ambitnym, ale niestety słabo poradziła sobie jako gra. Developerzy z włoskiego Kunos Simulazioni – pracujący nad swoimi grami w bliskim sąsiedztwie toru Vallelunga – stworzyli poprzednio świetny model jazdy, a także zeskanowali przy pomocy fotogrametrii wiele rzeczywistych torów. Choć mieli naprawdę doskonałe składniki, nie potrafili jednak zrobić z nich gry, przez co ostatecznie nie doczekała się naszej rekomendacji.

Drugą szansą Kunos na zachwycenie graczy będzie Assetto Corsa Competizione, które jeszcze raz spróbuje wydostać się z niszy i znaleźć dla siebie miejsce na rynku. Pierwsza okazja do jej przetestowania nadarzy się już 12 września, kiedy to projekt debiutuje we wczesnym dostępie. Materiału do testów nie będzie jednak wtedy zbyt dużo, gra ma ograniczać się do toru Nurburgring, na którym będziemy rozbijać się za kierownicą Lamborgini Huracan GT3. Decyzję o tak skromnej zawartości developerzy tłumaczą tym, że wyjątkowo zależy im na dopracowaniu podstaw przed kolejnymi aktualizacjami.


Skoro mowa o Nurburgringu, mała ciekawostka ze świata WRC:

Bestia, którą pobito rekord

Tak całkowicie przypadkiem, dzisiaj pobito wynik najszybszego przejazdu na torze. Lamborghini Aventador SVJ pokonało rekord ustanowiony do tej pory przez Porsche 911 GT2 i najlepszy rezultat znów należy do Włoch. Udało się to osiągnąć dzięki zredukowaniu masy pojazdu i zwiększeniu mocy. Dokładne parametry pojazdu różnią się jednak w zależności od źródła. Ustanowiony rekord wynosi 6:44.97 i jest o około 2 sekundy lepszy od poprzedniego najlepszego rezultatu.


Wróćmy jednak do newsa.

Nowa zawartość ma pojawiać się w grze co miesiąc. Myślę, że o ilość tras czy aut oraz model jazdy możemy być spokojni, bo już poprzedniczka była pod tym względem świetna. Brakowało jej przede wszystkim ciekawych trybów, ale tym razem Kunos nie zamierza powtórzyć błędu i zaimplementuje różnorodne konkurencje singlowe oraz sieciowe. Do tego motywujący ma być system ocen biorący pod uwagę także fair play.

Premiera pełnej wersji ma nastąpić już w pierwszym kwartale 2019 roku.

Krzysztof Kempski

Więcej na temat:

3
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
3 Komentarze
0 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
D4INTY
Użytkownik

Samochodów będzie wyraźnie mniej niż w AC, ponieważ ACC skupia się na serii Blancpain GT, w której startują tylko pojazdy GT3. Ja najbardziej liczę na prawdziwy tryb rankingowy i matchmaking – to chyba jedyne, czego brakuje mi w AC. Wierzę, że tego nie spieprzą 🙂

gseed
Użytkownik

Nurburgiring? Ze swiata WRC?

cfani4k
Użytkownik

919 hybrid evo 5:19:546

Popularne wpisy

Popularne Gry