Zmien skórke
Logo Polygamii

Amy - nowa gra od twórcy Flashbacka

Flashback, Flashback, który to był rok…?

Wiem, 1992! Choć na pecetach, gdzie grałem, 1993. Pamiętacie tę grę? Ja w pierwszej chwili nie mogłem skojarzyć tytułu z rozgrywką, ale fragmenty wideo rozjaśniły moją pamięć. Zawsze myliła mi się z Another World.

Studio VectorCell pracuje właśnie nad nową grą – Amy. Założycielem studia jest nie kto inny, a Paul Cuisset twórca Flashbacka. Amy ma być horrorem, dziejącym się w 2034 roku. Ziemię dopadło globalne ocieplenie, rozprzestrzeniają się choroby i kataklizmy.

Miasteczko Silver City w USA zostało trafione przez kometę. Gdy Lana, główna bohaterka, odzyskuje przytomność, dookoła trwa szaleństwo – tajemniczy wirus zaatakował ludzi. Lana wie, że musi uciekać, wie także, że wirus rozwija się również wewnątrz niej samej i wkrótce zmieni ją w bestię. Towarzyszy jej tajemnicza dziewczynka, Amy – obie muszą poradzić sobie z zainfekowanymi ludźmi, bestiami i wojskiem – uciec i przetrwać. Specjalne umiejętności Amy pomogą w walce z wirusem. Brzmi intrygująco. Gra ma ukazać się na PS3 (PSN) w drugim kwartale 2011.

Cóż, Flashback miał całkiem niezłą fabułę, także osadzoną w przyszłości, co może być pewną rekomendacją.

A dla tych, co jednak nie pamiętają tego tytułu:

[za: CVG]

Paweł Kamiński

Więcej na temat:

Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
  Subskrybuj  
Powiadom o

Popularne wpisy

Popularne Gry