Zmien skórke
Logo Polygamii

Amiibo od Sony? Nie do końca, ale mały Heihachi na biurku jest okej

A może zamiast dziada z Tekkena Łowca z Bloodborne'a?

Gracze mają słabość do figurek. Pokazują to edycje kolekcjonerskie, w których niemal zawsze możemy znaleźć stosowną miniaturkę bohatera/potwora, niezwykła popularność Funko Popów czy pęd za amiibo. Z tymi ostatnimi zresztą kojarzy się Totaku – najnowsza seria figurek, w której zobaczymy siedem postaci (no, sześć postaci i statek) z gier Sony.

Warto od razu zaznaczyć, że Sony udostępnia jedynie licencję, a za produkcuję figurek odpowiada zewnętrzna firma ThinkGeek. Mówimy też o małych figurkach, przypominających gabarytami wspomniane amiibo. Totaku nie mają jednak żadnych funkcji NFC – Kratos nie pojawi się w żadnej grze, jeśli postawimy go na PS4. Choć niemniej będzie się przy konsoli ładnie prezentował.

Figurki może nie powalają niesamowitą jakością, ale nie są też postaciami z Gwiezdnych wojen z Lidla. Sam patrzę na takiego Crasha Bandicoota i stwierdzam, że z wielką chęcią bym sobie gdzieś takiego jamraja postawił. A nie należę raczej do “figurkowych” typów. Totaku nie będą też drogie jak na standardy tego typu pierdółek, bo zapłacimy za nie 10 dolarów. W ramach serii znajdzie się póki co: Kratos, Crash Bandicoot, PaRappa the Rapper, Sackboy, Łowca z Bloodborne’a, Feisar z WipEouta i Heihachi. Całkiem solidna reprezentacja PlayStation.

Zła wiadomość? Figurki póki co będą dostępne tylko w sieci sklepów GameStop, entuzjaści w Polsce będą więc musieli je sobie sprowadzać. Na rynku pojawią się 23 marca. Miejmy nadzieję, że pomysł zatoczy szersze kręgi, bo patrząc na popularność choćby takich Funko Popów, podejrzewam, że chętnych na Parappę czy Heihachiego by nie zabrakło.

Patryk Fijałkowski

Więcej na temat:

1
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
1 Komentarze
0 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
MrDraiger
Użytkownik

Eurogamer mówi, że w UK będą sprzedawane przez Game.co.uk aczkolwiek nie wiadomo na razie po jakiej cenie.
Mówię, bo może wyjdzie taniej niż przez gamestopa kupować.