Zmien skórke
Logo Polygamii

Amerykańscy politycy z obu frakcji przeciwko decyzji Blizzarda

W liście otwartym nakłaniają firmę do zmiany decyzji.

Sprawa Blizzarda i jego nagłego włączenia się w politykę międzynarodową trwa. Po tym, jak firma postanowiła jednak wypłacić nagrodę zwycięzcy turnieju Grandmaster i zmniejszyć jego zawieszenie do pół roku, do akcji wkraczają amerykańscy politycy.

W liście otwartym, sygnowanym przez przedstawicieli obu wielkich sił politycznych USA, nakłaniają Bobbiego Koticka – prezesa Activision Blizzard – do zmiany decyzji. Pod prośbą podpisali się senatorowie Ron Wyden (demokrata) i Marco Rubio (republikanin) oraz członkini i członkowie Kongresu – Alexandria Ocasio-Cortez (demokratka), Mike Gallagher (republikanin) oraz Tom Malinowski (demokrata).

Podczas gdy Chiny eskalują swoją kampanię zastraszania, ty i twoja firma musicie zdecydować, czy spojrzeć poza własne interesy i promować amerykańskie wartości – takie jak wolność słowa i myśli – czy poddać się żądaniom Pekinu w celu utrzymania dostępu do rynku. Z całą mocą nakłaniamy cię do przemyślenia decyzji w sprawie pana Chunga. Masz możliwość wprowadzenia zmiany. Zachęcamy cię do skorzystania z niej.

Można przeczytać w liście. I chociaż wyraźnie został on napisany jeszcze przed pierwszą korektą ze strony Blizzarda (mówi bowiem o wycofaniu nagrody i banie na rok dla Chunga) to zapewne politycy spodziewaliby się odważniejszej zmiany.

Pytanie, czy przekona to Koticka.

Dominik Gąska

Więcej na temat:

1
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
1 Komentarze
0 Odpowiedzi
5 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
setup
Użytkownik

do układających się z reżimem Google czy Appla też wysłali list? przez 30 lat nie przeszkadzało im i nagły zwrot sytuacji? i amerykańskich korporacji zarobiło miliardy na współpracy z Chinami.
szczyt hipokryzji

Popularne wpisy

Popularne Gry