Zmien skórke
Logo Polygamii

Amazon coraz bliżej własnego streamingu gier

Czy okaże się lepszy niż Google Stadia?

Jak wynika z artykułu technologicznego serwisu CNET, Amazon jest coraz bliższy zaprezentowania własnej usługi streamingu gier. Prace nad projektem i rozmowy z wydawcami trwają od początku 2019, a w już w przyszłym roku gigant ma oficjalnie zapowiedzieć swoją usługę.

Według doniesień CNET-u, usługa wykorzystywać miałaby Amazon Web Services, czyli serwerową infrastrukturę potentata. W działaniu miałaby zaś być powiązana w jakiś sposób z Twitchem, zacierając granice między oglądaniem transmisji z gier a graniem.

Wierzymy, że ewolucja, która rozpoczęła się w salonach gier wraz z wrzucanymi do automatów monetami i przeszła do streamów na żywo i e-sportu, będzie kontynuowana aż do przyszłości, w której każdy jest graczem, a każdy gracz może tworzyć, rywalizować, współpracować i łączyć się z innymi na olbrzymią skalę.

Można przeczytać w ogłoszeniu, którym Amazon poszukuje menadżera produktu swojej nowej usługi. Gigant zapewnia też, że traktuje te plany bardzo poważnie, a w świat gier wideo zamierza wejść z pełną determinacją.

Wygląda więc na to, że niezależnie od negatywnych pierwszych opinii na temat Google Stadia, o temacie streamingu gier prędko nie zapomnimy.

Dominik Gąska

Więcej na temat:

1
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
1 Komentarze
0 Odpowiedzi
1 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Deniryer
Użytkownik

Jeżeli nie opracowali jakiegoś cudownego remedium na opóźnienia i kompresję lepszy sposób monetyzacji to raczej nie.

Chyba, że Amazon chce srogo zainwestować w rozwój infrastruktury opartej na ich rozwiązaniach kwantowych – https://aws.amazon.com/qldb/ – Amazon Quantum Ledger Database.

Kwantowy, symetryczny przesył danych bym przytulił

Popularne wpisy

Popularne Gry