Zmien skórke
Logo Polygamii

Alone in the Dark i Act of War w rękach THQ

THQ Nordic kupił dwie nowe marki

Jeszcze niedawno Dominik informował Was o tym, że Kingdoms of Amalur, w jego opinii “chodząca definicja gry 6/10”, zostało kupione przez THQ Nordic.

Trzeba przyznać, że Szwedzi mają rozmach – wczoraj pojawiła się informacja, że do kolekcji marek dołączyły dwa kolejne tytuły: Alone in the Dark oraz Act of War. Co firma zamierza z nimi zrobić, nie wiadomo. Niektórzy wieszczą remake’i, w końcu obie gry są dość leciwe.

Alone in the Dark to znana seria survival horrorów, której początki sięgają 1992 roku. Wyobraźcie sobie remake tej pierwszej części na jakimś wypasionym silniku graficznym, no przecież skoro można to zrobić z Resident Evil 2, to czemu THQ miałby nie ściągnąć dobrego pomysłu od Capcomu? W recenzji Ziemowita Poniewierskiego możemy przeczytać, że:

…powstał projekt wybitny, znakomicie pokazujący, jak w świadomy sposób kształtować emocje gracza.

Dalsze dzieje serii są jednak dość burzliwe. Ostatnia odsłona survival horroru pojawiła się 10 lat temu. Potem nastąpiła jeszcze nieudolna próba wskrzeszenia serii. W 2015 roku Atari wydało strzelankę z trybem kooperacji z podtytułem Illumination, ale nie porwała ona tłumów (średnia na Metacriticu oscyluje w okolicach 19/100), a niektórzy do dziś wolą o niej nie wspominać.

Act of War to z kolei strategia czasu rzeczywistego studia Eugen System, która została o wiele lepiej oceniona zarówno przez media, jak i przez graczy (ocena na Metacriticu powyżej 80). Została wydana w 2005 roku i wyróżniała się na tle innych RTS oprawą wizualną oraz wiernym odwzorowaniem miast takich jak Moskwa, Tokio, Londyn czy Waszyngton.

Więcej na temat:

1
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
1 Komentarze
0 Odpowiedzi
1 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
PentaStar
Użytkownik

Niech kupują i robią, ja najbardziej cieszę się z nabycia przez nich praw do Kingdoms of Amalur. Fajne projekty niech nie idą w zapomnienie.

Popularne wpisy

Popularne Gry