Zmien skórke
Logo Polygamii

Activision zwolniło dyrektora finansowego

Odejścia z pracy szykują się także w Blizzardzie.

Nowy rok, stare Activision. Wydawca Black Opsa IIII i udziałowiec Blizzarda (coraz częściej przypominający swoją polityką o tym fakcie) wraz z końcem 2018 roku ogłosił zwolnienie Spencera Neumanna – dotychczasowego dyrektora finansowego spółki. Oczywiście powody takiego stanu rzeczy nie są znane, ale raczej nie chodzi o popularną już w Internecie mikro transakcję z kropką do celownika.

Większym problemem wydaje się kondycja finansowa samej spółki Activision Blizzard. Choć spółka wciąż warta jest 35,5 miliarda dolarów, nie da się ukryć, że w ciągu roku firma zaliczyła na giełdzie spadek o 26 procent. Zwolnienie dyrektora finansowego spowodowało kolejny spadek o 1 punkt procentowy. Wartość akcji na giełdzie trzymała co prawda generalnie w ciągu roku podobny poziom, ale zaczęły pikować w okolicach października. Dość blisko Blizzconu i początków mikropłatności w Black Opsie IIII.

Jako “winnego” wskazuje się też rosnącego w siłę Fortnite’a. Problem najpewniej dotyczy jednak Blizzarda, bo informacja o zwolnieniu Neumanna pojawiła się parę dni po przeciekach z Eurogamera o zwolnieniu setki ludzi w Blizzardzie (informacja potwierdzona przez Blizzard). Wszystko dlatego, że firma zaproponowała swoim pracownikom program wsparcia, który przy odejściu gwarantuje im roczną pensję. Podobno nie była to pierwsza tego typu propozycja. To daje podstawy, by sądzić, że w Activision Blizzard mimo dodatnich wyników finansowych nie dzieje się ostatnio najlepiej.

Nie będzie musiał się tym już jednak przejmować wspomniany w tekście Neumann. Pomimo rozwiązania współpracy może jeszcze cieszyć się należnym urlopem i 9,47 milionami dolarów odprawy. Po powrocie z wakacji czeka natomiast na niego kolejna posada. Krążą słuchy, że łowcy talentów z Netfliksa już zarzucili na niego wędkę. W Activision Blizzard pracował zaledwie od 2017 roku, trudno więc obarczyć go winą za wszystko.

Krzysztof Kempski

Więcej na temat:

6
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
4 Komentarze
2 Odpowiedzi
5 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
gsg
Użytkownik

Sytuacja byłaby dla Acti pewnie nawet bardziej konfundująca, gdyby akcje zaczęły pikować w górę 🙂

soulsonist
Użytkownik

nie ma to jak corpo…

Finear
Użytkownik

>nie da się ukryć, że w ciągu roku firma zaliczyła na giełdzie spadek o 26 procentale zaczęły pikować w okolicach października. Dość blisko Blizzconu i początków mikropłatności w Black Opsie IIII. cmon, ja wiem że fajnie jest wszystko zwalac na mobilne diablo etc ale przydało by sie spojrzec na sytuacje troche szerzej cała branża notuje spadki od pazdziernika, taki rockstar stracił około 25% (od premiery RDR2 bo to ewidentnie kiepska gra była ??) jasne blizz pewnie spadł o kilka punktów wiecej niż “powininen” ale całe ostatnie zamieszanie w okół firmy miało bardzo minimalny wpływ na wartosc akcji (tym bardziej że… Czytaj więcej »

moby04
Użytkownik

DLa inwestorów to byłaby dobra wiadomość… gdyby nie PRowa masakra jaka się z tym wiązała i bardzo nieudolne próby łagodzenia sytuacji takie jak kasowanie licznika łapek w dół na YT. W branży rozrywkowej to katastrofa, od której inwestorzy uciekają. Ale fakt, że spadek akcji firmy wpasował się w ogólny trend w branży…

Finear
Użytkownik

PR drama dotyczyła wokalnej mniejszosci, tym bardziej że gra jest targetowana na rynki azjatyckie a tam dramy nie było a wrecz przeciwnie raczej pojawiaja sie pozytywne głosy

zreszta na zachodzie też, osoby ktore miały szanse zagrac mówia że jest bardzo spoko, tak naprawde wszystko sprowadza sie do modelu biznesowego ale tutaj blizz może go podzielic na p2w w chinach gdzie i tak tego chca, i jakiś normalny model typu dota/fortnie na zachodzie

zjedza ciastko i nadal beda je mieli

cicho
Użytkownik

Bardzo lubie te wasze “domysły”. Pan Neumann został podebrany przez Netflix’a. O tym już pisano kilka dni temu. Ale ja nie o tym. Blizzard – mówimy tylko o Blizzardowskim call centre w cork, bo tam oferują ludziom te wyjściowe. A dlaczego? a dlatego, że taniej Blizzarda wyniesie outsourcing plus chat-boty. I o tym też się mówi. A to że źle się dzieje w blizzi’e to już wiadomo w sumie od Pandari. Mega focus na rynki azjatyckie (art direction, inwestycje w mobile gaming) robi swoje. A to, że teraz mają się zgadzać liczby na spreadsheet’ach, a satysfakcja graczy jest drugorzędna to… Czytaj więcej »

Popularne wpisy

Popularne Gry