Zmien skórke
Logo Polygamii

Activision wyjaśnia, że scenę na lotnisku w Modern Warfare 2 można pominąć

Pojawiło się bardzo dużo dyskusji na temat materiału z Call of Duty: Modern Warfare 2, który niedawno wyciekł do internetu i przedstawiał, że w grze będziemy mogli mordować cywilów. Activision postanowiło wyjaśnić zaistniałą sytuację VG247.

Wydawca potwierdził, że faktycznie scena zabijania cywilów na lotnisku pochodzi z MW2, ale jest całkowicie pomijalna, a na ekranie pojawiają się odpowiedni ostrzeżenia:

"Tak jest. Scena ma pokazać głębię zła i zimnokrwistość rosyjskiego przestępcy i jego oddziału. Zbudowanie tego zła, ma graczowi uświadomić ważność jego misji, by ich zatrzymać."

"Gracze mają możliwość pominięcia tej sceny. Na początku gry, są dwa punkty kontrolne, w których gracze są ostrzegani, że dla części osób ten fragment może być wstrząsający. Tych punktów kontrolnych nie można wyłączyć."

"Modern Warfare 2 to wymyślona gra akcji projektowana dla intensywnej i realistycznej rozgrywki, która odzwierciedla rzeczywiste konflikty, tak jak epickie filmy akcji. Jest przeznaczona dla ludzi dorosłych ze względu na sceny przemocy w niej się pojawiające."

Teraz już wszystko jasne? Uważacie, że to wystarczające usprawiedliwienie? Czy może nadal jest to przekroczenie pewnej granicy, w końcu to wciąż strzelanie do cywilów…

Więcej na temat:

Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
  Subskrybuj  
Powiadom o

Popularne wpisy

Popularne Gry