Zmien skórke
Logo Polygamii

Activision Blizzard traci drugiego dyrektora finansowego

Tym razem operacja zwolnienia przebiegła chyba w nieco inny sposób...

Przetasowań w Activision Blizzard ciąg dalszy. Ostatnio informowaliśmy was o zwolnieniu z pracy Spencera Neumanna, pełniącego rolę dyrektora finansowego spółki Activision Blizzard. Kolejne przetasowanie nastąpi z kolei już w samym Blizzardzie, skąd również odchodzi osoba pełniąca rolę dyrektora finansowego. Tym razem informacja o zmianach ukazała się w inny sposób. Poinformowano bowiem nie o zwolnieniu, a od razu o nowym miejscu pracy.

Od marca 2018 roku rolę tę pełniła w Blizzardzie Amrita Ahuja, dawniej głównodowodząca w Fox. Wygląda jednak na to, że jej decyzja o zmianie pracy była samodzielna. Amrita przyjęła bowiem propozycję pracy od firmy Square Inc. Nie mylić ze Square Enix, zatrudniająca byłą CFO Blizzarda spółka nie ma nic wspólnego z grami, zajmuje się głównie usługami związanymi z płatnościami elektronicznymi.

Ahuja przejmie w firmie posadę po poprzedniej dyrektor finansowej Sarah Friar, na której decyzję o odejściu, w wyniku reakcji inwestorów cena akcji spadła o 30%. Transfer ten spowodował znów lekki wzrost notowań spółki Square, natomiast wartość giełdowa Blizzarda nieznacznie spadła. Ciekawe, czy na tym przetasowania w Activision Blizzard się zakończą…

Krzysztof Kempski

Więcej na temat:

Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
  Subskrybuj  
Powiadom o

Popularne wpisy

Popularne Gry