Zmien skórke
Logo Polygamii

A może jednak dalszy ciąg Detroit: Become Human?

Podczas niedawnej rozmowy na Reddicie David Cage odpowiedział na szereg pytań dotyczących przyszłych projektów.

Społeczność na oficjalnym forum Detroit na Reddicie przeżywa obecnie istne oblężenie – fanarty, teorie na temat RA9, gify, memy. Oraz AMA z aktorami i, ostatnio, z Davidem Cagem. Poza pytaniami stricte fanowskimi (o ile można je tak nazwać), czyli “jaka jest twoja ulubiona postać” oraz “ale powiedz mi, o co chodzi w tej scenie?” pojawiły się też prośby o DLC. Uczestnicy Reddita poruszali często kwestię następnego projektu Quantic Dream. Oto kilka ciekawszych fragmentów rozmowy.

Gracze wiele razy wyrażali zainteresowanie nie tyle głównymi postaciami, co np. Simonem i Gavinem Reedem, ich historią. Cage przyznał, że jest tak wiele postaci, które mogłyby posiadać osobny wątek w postaci DLC, że ciężko by mu było zdecydować się na jedną. Tak naprawdę, to praktycznie każda osoba, która pojawiła się w Detroit, ma napisaną historię, więc wiadomo, co doprowadziło ich do miejsca, w którym je spotykamy po raz pierwszy.

Jeden z użytkowników uważa, że Detroit przedstawia bogaty świat, który aż szkoda byłoby nie wykorzystać w postaci spinoffu albo sequela. Cage udziela mu odpowiedzi tak samo bezpośredniej, co wymijającej:

Zaczniemy prace nad sequelem kiedy tylko poczujemy, że mamy pomysły, pasję i wystarczającą ilość energii, by to zrobić, oraz jeśli poczujemy, że wciąż mamy coś więcej do powiedzenia o tym świecie. Bardzo szanujemy naszych fanów i nigdy nie chcieliśmy zrobić sequela tylko dla łatwych pieniędzy. Kieruje nami pasja bardziej, niż cokolwiek innego, mimo że nie zawsze jest to rozsądne… ale praca nad Detroit sprawiła nam wiele przyjemności i wciąż jeszcze mamy w zanadrzu wiele ekscytujących historii do opowiedzenia.

Czyli z jednej strony, poważają fanów i liczą się z ich opinią oraz wciąż mają wiele do powiedzenia o świecie Detroit, ale z drugiej – zrobią sequel, jak tylko znajdą czas i siły oraz poczują, że mają coś więcej do powiedzenia. Pytanie o sequel pojawiło się jeszcze z kilkanaście razy, aż w pewnym momencie Cage zauważył:

Pytanie o sequel zdecydowanie pojawia się tutaj najczęściej. Dobrze jest wiedzieć, że fani chcą więcej, ale nie mogę teraz o tym mówić.

Czyli tak jakby chęci były, tylko… właściwie, to nie wiadomo teraz, co stoi na przeszkodzie. Cage nie napomyka nawet, że Quantic Dream nie zwykło robić sequeli do swoich gier.

Ale przyznaje potem, że zawsze marzyło mu się wejście do innego medium – do filmów “nigdy nie mówię nigdy”, ale:

Za bardzo jestem przywiązany do projektów Quantic Dream i naprawdę nie mam czasu, aby opuścić studio i pracować nad czymś innym. Zawsze fascynowało mnie to medium (gry – przyp.red.), to, jak opowiada historię głosami miliona ludzi, których nigdy nie spotkałem – w tym przypadku w Detroit. To coś, co tylko gry mogą zaoferować i co jest niezwykle ekscytującym doświadczeniem dla każdego pisarza.

Jeden z uczestników AMA w nawiązaniu do sukcesu A Way Out zagadnął Cage’a, czy ten nie czuje czasami pokusy stworzenia gry kooperacyjnej. Cage odpowiedział, że od dłuższego czasu myśli nad narracyjną grą multi, aczkolwiek wiążą się z tym pewne techniczne i narracyjne przeszkody, nie wspominając już o przekonaniu do takiego projektu wydawcy…

 

Więcej na temat:

3
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
2 Komentarze
1 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Bartosz Witoszka
Redaktor

Szczerze to czekam na sequel albo cokolwiek, co zostanie dodane do tego świata. Problem w tym, że Detroit powstawało 5 lat, nie wiem czy gracze będą tyle czekać na kontynuację. Pewnie, można zrobić tę grę szybciej, ale czy dostaniemy wtedy tak dopracowaną grę? Ale ciekawą opcją byłoby wydanie np. książki w tym świecie, która wytłumaczyłaby to co nie zostało powiedziane w grze, jak RA9.

MlodyO23
Użytkownik

Polecam zdecydowanie serial Humans jeśli ktoś tęskni za Detroit.

Aimagylop
Użytkownik

Ja polecam bardziej szwedzki oryginał Äkta människor.

Popularne wpisy

Popularne Gry