Zmien skórke
Logo Polygamii

355 tysięcy banów w Apex Legends to ponoć dopiero początek

Przypomnijmy ulubione powiedzonko wujka Bena.

50 milionów graczy to nie przelewki. Wspominaliśmy o tym wielokrotnie, ale battleroyalowy spin-off Titanfalla może być „następną wielką rzeczą”, jak mawiają za wodami. Stając się powoli realną konkurencją Fortnite’a, trzeba wykazać się nie tylko pomysłowością w kreowaniu naszych ulubionych „gier jako usług”, ale również żelazną ręką. Najlepiej dzierżącą żelazny młot. Owiany legendarną otoczką Banhammer. Toteż EA nie pieści się w swym sieciowym tańcu i rusza na gigantyczne polowanie.

Jak pisali na Reddicie, łatwo nie będzie. „Jak dotychczas zbanowaliśmy 355 tysięcy pecetowych graczy za pomocą Easy-Anti-Cheat. Urządzenie działa, ale walka z oszukującymi użytkownikami będzie długotrwałą wojną, do której musimy się przyzwyczaić. Cheatowanie traktujemy bardzo poważnie i zależy nam na zdrowiu Apex Legends w oczach wszystkich graczy. Pracujemy nad wzmocnieniami w tej batalii, ale musimy być dyskretni w ogłaszaniu naszych planów. Oszuści są przebiegli, a my nie chcemy ich wzrostu.” Pomijając bojowy ton, w którym utrzymana jest cała wiadomość, należy ją traktować jako szalenie pozytywny sygnał z góry.

Bo cheatowanie w grach sieciowych jest toksyczne i tyle. Zwłaszcza w takich, gdzie bardzo zgrany, szczęśliwy przebieg meczu z wyśmienitą ekipą może zostać przerwany przez jakiegoś kombinującego gówniarza. Wiadomo, że uznajemy wyłącznie tradycyjny „gitgudyzm”. A oszustów wskazujemy palcami. Ale cóż. Taki koszt wdrapywania się na szczyt. Przed Apex Legends jeszcze długa droga od „hitu sezonu” do „multimedialnego fenomenu”. Pisałem to już wielokrotnie, ale battle royale wspaniale się nawet tylko obserwuje i analizuje. Chociaż coraz częściej myślę o odpuszczeniu przymusowej pozycji do recenzji na rzecz sieciówki Respawn. Ja, dozgonny fan singla.

Więcej na temat:

2
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
2 Komentarze
0 Odpowiedzi
2 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Simplex
Użytkownik

Akurat dziś na starym forum polygamii w kontekście cheatowania i Apex Legends wybuchła dyskusja o graniu na konsoli myszką i klawiaturą za pomocą urządzen typu XIM i Cronus max:
http://forum.polygamia.pl/dyskusje/apex-legends/msg1165178/#msg1165178

Chodzi o coś takiego: https://www.ppe.pl/blog/187/12561/xim-apex-jak-sie-gra-na-padzie.html

Slowik515
Użytkownik

To dobra wiadomość, ale spójrzmy na to realnie. To darmowa gra w usłudze, w której ludziom nawet nie chce się porządnie nicków ustawić i używają tych proponowanych przez automat. Do tego gra nie ma żadnego systemu progresji, więc dostając bana i tworząc nowe konto nie traci się absolutnie nic poza Mirage i Causticiem, z czego ten drugi jest uważany za jedną z najgorszych postaci w grze. Także mogą sobie banować. Póki nie zrobią hardware bana albo systemu progresji, kóry będzie coś znaczył, to powodzenia życzę.

Popularne wpisy

Popularne Gry