Zmien skórke
Logo Polygamii

[Aktualizacja] Wojenny koszmar cywilów trafi na konsole i nie ominie dzieci - poznajcie This War of Mine: The Little Ones

Teraz nie będziemy zamartwiać się tylko o dorosłych, ale i o dużo młodszych.

[Aktualizacja]

Otrzymaliśmy odpowiedź od Pawła Miechowskiego z 11 bit studios. Deweloper zdradził, że aktualnie pracują nie tylko nad wersją konsolową, ale też wsparciem dla tabletów. Jeśli zaś chodzi o pecety…

(…) właśnie wykuwamy bardzo ciekawy update wersji pecetowej na Steama, więc nie zapominamy o graczach pecetowych. Szczegóły wkrótce, ale trochę jeszcze roboty przed nami.

Trudno orzec, czy wiąże się to bezpośrednio z implementacją dzieci w grze, ale niewątpliwie dobrze, że studio nie zapomina o pozostałych platformach. Zresztą, patrząc na dotychczasowe działania 11 bit, chyba nie ma co się dziwić, że zachowują się w porządku, prawda?

[Oryginalny wpis]

This War of Mine – dotąd wydane na PC, Makach oraz urządzeniach z iOS-em i Androidem – wreszcie pojawi się także na PlayStation 4 i Xboksie One. Nie będzie to jednak zwykły port, tylko wersja z nowym, rozbudowanym elementem – dziećmi. Próby przetrwania w oblężonym mieście były wystarczająco trudne i wyczerpujące emocjonalnie, gdy opiekowało się tylko dorosłymi cywilami. Teraz do naszej grupy dołączą także najmłodsi – do nas należeć będzie zapewnianie im rozrywki (której nawet w obliczu wojny będą potrzebować) oraz ochrona przed niebezpieczeństwem i utraceniem niewinności.

Zwiastun może nie porusza ze względu na styl i muzykę, ale mając doświadczenie z pierwotną wersją gry, można spokojnie zakładać, że nowy aspekt jeszcze bardziej namiesza nam w głowach. Przy okazji 11 bit studios zapowiedziało, że posiadacze PlayStation 4 będą mieli specjalne względy – wersja na tę konsolę zostanie wzbogacona o nowe schronienie nazwane Large Mansion.

Premiera This War of Mine na konsolach to świetna wiadomość. W naszym rankingu na najlepszą grę 2014 roku, dzieło 11 bit studios zajęło pierwsze miejsce. Tylko co z The Little Ones na PC? Czy możemy spodziewać się darmowej aktualizacji? Te same pytania skierowaliśmy do twórców. Po uzyskaniu odpowiedzi zaktualizujemy wpis.

[źródło: strona 11 bit studios]

Patryk Fijałkowski

Więcej na temat:

Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
  Subskrybuj  
Powiadom o

Popularne wpisy

Popularne Gry