Zmien skórke
Logo Polygamii

Znamy polskie ceny gier z cyfrowej dystrybucji na Xboksie One

Porównanie z cenami tych samych gier na PlayStation 4 jest brutalne.

Jeśli macie urządzenie działające na systemie Windows Phone 8.1, to możecie pobrać wersję beta aplikacji Xbox One Smartglass. To właśnie ona zdradza pierwsze progi cenowe gier, które pojawią się od 5 września w polskiej wersji cyfrowego sklepu Microsoftu.

Lista tytułów w becie aplikacji jest bardzo krótka, ale pokazuje, że ceny starszych gier zostały dobrane dużo rozsądniej, niż w przypadku konkurencji. Najwyraźniej Microsoft zdaje sobie sprawę ze specyfiki polskiego rynku i jest w tej kwestii bardziej elastyczny niż Sony.

Po lewej ceny podawane przez Xbox One Smartglass Beta, po prawej aktualne ceny z PlayStation Store.

Tomb RaiderTomb Raider

ThiefThief

Sniper Elite 3: AfrikaSniper Elite 3: Afrika

Murdered: Śledztwo zza grobuMurdered: Śledztwo zza grobu

OutlastOutlast

Guacamelee! Super Turbo Championship EditionGuacamelee! Super Turbo Championship Edition

Rywalizacja na ceny z Sony wypada więc na korzyść posiadaczy Xboksa One. Pamiętajmy tylko, że w becie aplikacji są póki co głównie starsze gry. Najświeższa premiera – Diablo 3 z dodatkiem kosztuje już słono (choć wciąż 10 złotych mniej, niż na PS4).

Ceny Thiefa i Tomb Raidera na pierwszy rzut oka nie powalają, ale jeśli sprawdzicie ile kosztują pudełkowe wydania tych gier w sklepach, możecie się zdziwić. Gramer.pl za Thiefa na X1 woła 240 złotych, Sklep Muve za Tomb Raidera na tę samą konsolę woła 220 złotych. Ciekawe czy sprzedawcy zareagują jakoś na ceny tych tytułów w cyfrowej dystrybucji. Oby i polski oddział Sony poczuł na plecach oddech konkurencji. Dla graczy może być już tylko lepiej.

Dzięki za cynk, Wojtek!

Maciej Kowalik

Więcej na temat: