Zmien skórke
Logo Polygamii

Wtem! Najpopularniejszy growy youtuber świata wyśmiewa najbardziej kontrowersyjnego polskiego polityka... świata?

Sezon Ogórkowy Show. W rolach głównych, PewDiePie i Janusz Korwin-Mikke. I dosyć kontrowersyjny dziennikarz.

Widzieliście w marcu tego roku wywiad z Januszem Korwin-Mikkem z brytyjskiej telewizji śniadaniowej? Ja niestety tak, ale ja jestem Polakiem, który trochę interesuje się polityką, więc trudno, żeby to do mnie nie dotarło. A teraz właśnie dotarło też do jakichś 2 mln (z ponad 50 milionów) widzów kanału PewDiePie’a, którzy mogą nie interesować się polityką. Mogą nawet nie wiedzieć, gdzie dokładnie leży Polska. Ale na pewno zapamiętają, jacy z Polski wywodzą się politycy…

Nie jestem fanem oglądania „jutuba”. Nie jestem fanem oglądania tego, jak youtuber coś ogląda i krzyczy do mikrofonu. Tu jednak zrobiłem wyjątek, bo okrzyki te są całkiem słuszne. A wymowa filmu buduje nam fatalny wizerunek w świecie. Choć należy tu też wskazać na niezbyt profesjonalnie zachowującego się dziennikarza, który w pewnym momencie wyzywa kontrowersyjnego bo kontrowersyjnego, ale jednak zaproszonego gościa. Na wizji. Zauważa to PewDiePie, zwracają na to uwagę komentujący na jego kanale.

PewDiePie już dawno odpłynął, jeszcze zanim właściwie przestał zajmować się grami wideo. Z gier się jednak wywodzi i założę się, że wśród graczy ma ogromną widownię. Której nasz kraj będzie się teraz kojarzył nie tylko z Wiedźminem, ale też Korwinem.

Paweł Olszewski

Więcej na temat:

 1. Aimagylop
  16:33 14.07.2017
  Aimagylop

  Aż tak pee2pee jest zdesperowany po stracie tantiem z Youtube i umowy z Disneyem?

  Ukryj odpowiedzi()
 2. 16:47 14.07.2017
  PonysKiller

  W tym przypadku nie macie żadnej wymówki. Oglądaliście ostatnio ( to znaczy w ciągu ostatnich 18 miesięcy) PewDiePie’a? Dawno zmienił się z kanału growego na kanał reakcyjno-komentatorski, który raz na jakiś czas na wydźwięk zrezygnowanych starych fanów sięgnie po grę. Ba, właściwie to kilka miesięcy temu rzeczony youtuber prowadził niejako wojenkę z mediami, które niesłusznie oskarżały go o antysemityzm ( i wiele innych rzeczy, tylko żeby zmaksymalizować kasę z reklam). Pisaliście przecież o tym. Tak samo jak kiedyś tak samo i tu Felix chce wyśmiać media. Filmik nie ma nawet wydźwięku negatywnego w stosunku do Korwina. Bardziej humorystyczny w stosunku do całej rozmowy. Polecam obejrzeć dokładnie ostatnie ~3 minuty. Z resztą w komentarzach pojawiają się tylko takie broniące Korwina w tym wywiadzie. Poprzednie kilka razy mieliście jeszcze możliwość wybronić się tym, że temat dotyczył gier. Ten post jest w sumie czystym politycznym offtopem. To jest portal o grach. Ja wiem panie Pawle, że się pan interesuje polityką. Że to „blog” a nie portal informacyjny. Ale jeśli chce pan pisać takie posty to proszę założyć inny albo może zacząć pisać na tematycznym odpowiedniku. Nie wiem czy chcecie po prostu jak inne strony zgarnąć te kilka dodatkowych kliknięć bo „Najpopularniejszy youtuber” czy może autor chce zmanipulować czytelników pod swoją agendę polityczną. W każdym razie – nie podoba mi się to.

  Ukryj odpowiedzi()
  • Paweł Olszewski
   16:59 14.07.2017
   Paweł Olszewski

   Facet, który wyrósł na youtube na grach, nakręcił odcinek o polskim polityku, który chętnie się pod gry podpina, paradując na przykład po IEM/PGA. Ba, który ma nawet swoją własną grę. Uznałem, że to ciekawe. Mnie zaciekawiło, więc podzieliłem się z tym z czytelnikami Polygamii. Nie ma tu żadnego drugiego dna ani „próby manipulacji”. Ot, ciekawostka w środku sezonu ogórkowego. Pewnie gdyby działo się w branży więcej rzeczy, to zostawilibyśmy to do weekendowych Ścinek.

   Nie do końca rozumiem też stwierdzenia „W tym przypadku nie macie żadnej wymówki.” ” mieliście jeszcze możliwość wybronić się tym”. Przed czym się wybronić? Kto nas atakuje?

   Ukryj odpowiedzi()
   • 18:55 14.07.2017
    PonysKiller

    Aaa, rozumiem, że sezon ogórkowy jest pretekstem do dywagacji o tle politycznym? Skoro tak, to dlaczego poprzednie posty o dramie związanej z tym Youtuberem pojawiały się też w innych niewakacyjnych miesiącach? O i właściwie czemu nie piszecie nic o Trumpie, Bushu albo plejadzie innych polityków którzy własne gry mają? Za mało dram? Właściwie to Pewdiepie też miał odcinki gdzie sarkastycznie zachęcał do popierania Trumpa. Obecny prezydent USA też niebezpośrednio pojawia się w fanowskich grach. Bo Korwin swojej komórkowej nie zrobił. Była to inicjatywa fanów według Wiplera. Fakt faktem pozostaje. Nie podoba mi się to, bez względu na intencje. Najwyraźniej innym też nie. Kto was „atakuje” ? A raczej krytykuje, bo to słowo jest poprawne. Czytelnicy którzy przychodzą tu, na portal growy, w celu czytania tekstów o grach, a nie o hejcie w internecie, źle zrozumianych żartach youtubera, które wyolbrzymiają media, czy komentarzu na temat rozmowy kontrowersyjnego polityka. To Polygamia czy już Pudelek?

   • 08:38 15.07.2017
    IamPaganum

    Adrian Chmielarz przez długi okres zamieszczał w Internecie komentarze o charakterze politycznym (naiwne pierdololo na poziomie ucznia po pierwszej lekcji WOS) i jakoś nigdy Polygamia nie zareagowała na tę aktywność (kopalnię LOLcontentu).

 3. 16:50 14.07.2017
  MasaGratoR

  „Której nasz kraj będzie się teraz kojarzył nie tylko z Wiedźminem, ale też Korwinem” -> i z wieloma innymi rzeczami, a Korwin szybko zejdzie z ust ludzi, bo to internet. Ciekawe, że jakoś o antysemitach, gwałcicielach i pedofilach szybko zapomniano, bo bardziej viralowe są challenge, wpadki, dramy, a Korwin, który w porównaniu z dokonaniami tamtych panów blednie, ma niby zostać zapamiętany?
  Panie redaktorze, proszę dać sobie spokój z wyolbrzymianiem, bo takich akcji jest pełno, a jak Polak ogląda Polaka, to wstyd i hańba na wieki.

 4. 16:56 14.07.2017
  uzurpator

  Jest Pan nie na czasie. Ze względów politycznych Europa robi powolny, ale stanowczy skręt na prawą stronę sceny politycznej – powody nie są w tej kwestii istotne. Nasz kraj jest widziany jako ten, który prowadzi rozsądną politykę. JKM zaś powoli wyrasta na duchowego przywódcę tejże prawej strony.

  Poza tym co to robi na Poly?

 5. 17:37 14.07.2017
  narkotyki

  > Najpopularniejszy growy youtuber świata wyśmiewa najbardziej kontrowersyjnego polskiego polityka. (…) A wymowa filmu buduje nam fatalny wizerunek w świecie.

  Eee, co? Czy autor tego, jakże pasującego do tematu serwisu, artykułu w ogóle obejrzał ze zrozumieniem ten materiał? Przecież to oczywiste że Pew wyśmiewa tutaj w ironiczny sposób kompletny brak profesjonalizmu rozmawiającego z Korwinem dziennikarza. Jaki fatalny wizerunek w świecie…? Już zupełnie przemilczę to całe „co to ludzie powiedzą”.

  Ten artykuł to po prostu dno.

  Ukryj odpowiedzi()
 6. simpson
  18:05 14.07.2017
  simpson

  co za artykuł, jakbym oglądał kolejny trailer nowego wolfensteina

 7. 18:10 14.07.2017
  Iskiereczka

  ktoś mi wyjaśni o co tu chodzi, problem czemu nikt poza starą ekipą nie pisze na forum, wymaga ono przejścia jakiegoś super testu na IQ?

  https://s4.postimg.org/8esa5nj2l/aaa.png

  Ukryj odpowiedzi()
 8. 18:41 14.07.2017
  gseed

  Mało subtelny sposób na podzielenie się swoimi poglądami politycznymi.

 9. 19:29 14.07.2017
  Ruglik

  My Polacy chyba lubimy rozsmakowywać się we własnym wstydzie. No cóż.
  O ile bardzo podobają mi się ostatnie materiały na Poly (świnki morskie, Far Cry 5, czy Tibia) to już od jakiegoś czasu widzę, że kiedy Pan Olszewski ma coś napisać, to pisanie to lawiruje tylko woków gier lub skupia się na ich stronie marketingowej. Albo na takim czymś jak tutaj.
  I ja zwyczajnie przestaję chcieć to czytać.
  Do Pana K. daleko mi jak do Księżyca, po tonie tego tekstu wnioskuję, że autorowi też. A nie było by fajniej gdyby Pan Olszewski zamiast pisać o czymś co go wkurza, napisał raz o czymś co np. mu się podoba i myśli, że mogłoby spodobać się czytelnikom?
  Panie Pawle rozważ Pan tę sugestię. To jest bardzo dobra sugestia! Byłoby super: słonko by świeciło, ptaszki by śpiewały, a kwiatki rosły tak fajnie – to w prawo, to w lewo – jak chcą.
  Ostatecznie to pisać Pan przecież umiesz.

 10. 19:58 14.07.2017
  Avalanc

  Nie lubię kolesia, ale chciałem zobaczyć o co chodzi z JKM. Po 3 minutach miałem dość. Ten kretyn robi taki cyrk w tych swoich filmikach, że ciężko ogarnąć o co mu chodzi (pewdiepie)

  JKM mówi wprost to co myśli i często mówi prawdę, zamiast typową populistyczną, poprawnie polityczną papkę serwowaną przez polityków na co dzień (nie nie popieram JKM) i nagle robi się cyrk bo ktoś powiedział w TV coś prawdziwego i wielkie olaboga. Tak wszyscy są przyzwyczajeni do typowego ^#^#^$@ w TV, ze wzbudza to w typowym odbiorcy szok.

  Co do artykułu to szanujący się portal powinien unikać polityków i tematów politycznych jak ognia dopóki nie chce faktycznie przestawić jakiegoś zdecydowanego stanowiska redakcji w jakiejś kwestii dotyczącej życia publicznego.

  Ukryj odpowiedzi()
 11. 21:10 14.07.2017
  Rakess

  Nie jestem pewien czy autor obejrzał cały film, albo zrozumiał go w połowie bo ironia wylewa się falami. A sam pewdiepie nie wyśmiał korwina za to co mówł a raczej za to jak się zachował (mimika, ruchy). To był raczej pokaz poziomu prowadzących jak i mediów w ogóle, z tego głównie „żartował” youtuber. Plus końcówka w której wszystko tłumaczy dla ludzi którzy nie zrozumieli tonu całego filmu.

 12. Kalimdor
  22:47 14.07.2017
  Kalimdor

  Korwin to wybitny polityk swoich czasów, przez tego dziadka doszedłem na wyżyny filozoficznego idealistycznego anarcho-kapitalizmu. No i oczywiście w lewackim świecie tacy ludzie potrzebują odpowiednich obrońców. Szkoda, że Pewds nie ma gier do grania – bo jego ironizowanie spala zwoje mózgowe wszelakiej politycznej sceny od lewactwa po prawactwa.

  Ukryj odpowiedzi()
 13. 23:53 14.07.2017
  Estevez

  jak to sie mowi, tonacy brzytwy sie chwyta. Poly ma coraz mniej „czytelnikow” wiec stara sie jak moze, by zaczal sie jakis ruch w interesie…

 14. 03:07 15.07.2017
  brdsrc

  widocznie autor nie oglądał materiału do końca, owszem, PewDiePie śmieje się z obu stron. Głównie z zachowania dziennikarzy oraz akcentu i wyglądu korwina. Na końcu jednak stwierdza ze Korwin ma racje a media jedynie manipulują jego wypowiedziami lub ich do końca nie rozumieją. druga sprawa to „pośmiewisko i kompromitacja polski” Gdyby autor poświęcił troche czasu na czytanie komentarzy pod tym filmikiem, to szybko by zauważył ze zdecydowana większość jest po stronie Korwina i go popiera.

 15. 08:19 15.07.2017
  niewierze

  Najlepszy komentarz pod tym filmem:
  „56m subs… billions of dollars… uploads in 720p”

 16. 10:49 15.07.2017
  soulsonist

  „A wymowa filmu buduje nam fatalny wizerunek w świecie.”

  zawsze fascynowalo mnie to obnizone poczucie wlasnej wartosci wobec „swiata”… to musi byc straszne tak isc przez zycie caly czas martwiac sie o to co tez ten caly „swiat” sobie w danej chwili mysli…

  Ukryj odpowiedzi()
  • 19:53 15.07.2017
   conath

   Ano, niestety niektórzy dali się już zaprogramować, żeby przypadkiem nie mieć swojego zdania. Jak zachód coś każe, to trzeba wykonać, bo inaczej „będą się z nas śmiali”. Oni się śmieją, a nas przynajmniej nikt masowo nie rozjeżdża ciężarówkami. Zobaczymy, kto się będzie śmiać ostatni.

 17. 19:47 15.07.2017
  conath

  Panie Pawle,
  Próby wymuszenia u nas poczucia, że jesteśmy gorsi, że ten mityczny zachód będzie się z nas śmiał, kojarzył z kimś Xi w ogóle… proszę dać sobie spokój. To działało może jeszcze kilka lat temu. Teraz naprawdę się niczego nie wstydzimy. W każdym kraju są kontrowersyjni politycy, na prawdę. I tak przy okazji – jeżeli coś PewDiePie wyśmiewa, to raczej polityczną poprawność, a nie Korwina. Słaby wpis, nie spodziewałem się czegoś takiego tutaj.

 18. 22:01 15.07.2017
  kwak2010

  @Paweł Olszewski
  Dziennikarsko – bardzo słabo. Wystarczy obejrzeć pierwsze kilka minut by zorientować się, że te wideo ma charakter satyryczny.

  Zrobiłeś gównoburzę i ośmieszyłeś sam siebie tym newsem.

 19. Ukryj odpowiedzi()
 20. 19:17 17.07.2017
  Dominik Gąska

  @ wszyscy, którzy piszą (i myślą), że ‚on przynajmniej mówi prawdę’/

  What? Co? Jak?

  Wy naprawdę serio myślicie, że kobiety są mniej inteligentne od mężczyzn? Uważacie, że to jest prawda, że są jakieś potwierdzające to badania?

  Facet sobie to zwyczajnie wymyślił, a Wy to łykacie jak pelikany, bo właściwie co… Bo chcecie, żeby tak było? Czy czemu? Nie macie jakiejś takiej refleksji, że to brzmi jak straszna bzdura (którą jest ;))?

  Ukryj odpowiedzi()
 21. 23:25 17.07.2017
  Marvox

  Jak dla mnie osobiście to korwin nawet został obroniony przez pewpiedie czy jak mu tam :v pokazał wykresy itp. Zwrócił uwagę, ze po prostu korwina atakowano w telewizji, a korwin jak to korwin zawsze mówi fakty, a dla większości ciężko zinterpretować jego słowa.