Zmien skórke
Logo Polygamii

Ubisoft potwierdza: Assassin's Creed, Far Cry 5, The Crew 2 i South Park w tym roku fiskalnym

W przyszłym roku również 4 tytuły AAA, w tym nowe IP (multiplayerowe).

Dużo było ostatnio plotek w kwestii gier Ubisoftu, firma postanowiła więc rozwiać wątpliwości. Serią treściwych postów zapowiedziano nowe Assassin’s Creed, Far Cry’a 5… i The Crew 2. Dwa pierwsze nie powinny już absolutnie nikogo dziwić, ale nowe The Crew może być pewnym zaskoczeniem.

Więcej mamy dowiedzieć się w najbliższym czasie. Część szczegółów poznamy może przed E3, większość pewnie już podczas oficjalnej konferencji. Daniel Ahmad na podstawie prezentacji Ubisoftu potwierdza natomiast, że powyższe tytuły wraz z niepokojąco odwlekanym South Park: The Fractured But Whole mają pojawić się w tym roku fiskalnym.

Zapowiedź nowego AC została dodatkowo okraszona hasłem „Zaczyna się nowa era”, co oznacza zarówno nową epokę, do której zabierze nas gra, jak i drugi oddech jaki łapie seria po swojej rocznej przerwie. Wszystko wskazuje na to, że trafimy do starożytnego Egiptu.

Jeśli zaś chodzi o Far Cry’a 5, plotki sugerują Dziki Zachód, co poskutkowałoby starciem z Red Dead Redemption 2, które w przebiegu mogłoby pewnie przypominać trochę zeszłoroczne Battleborn vs Overwatch. Mówi się też jednak, że piątka będzie dziać się w czasach współczesnych. No nic, trzeba czekać.

Mamy też The Crew 2. Pierwsza część miała ciężki start, ale Ubisoft nie pokpił sprawy i faktycznie długo po premierze rozwijał stworzony świat. Na tyle długo, że teraz nikt nie powinien być zniesmaczony zapowiedzią dwójki. Prędzej ktoś stwierdzi pewnie „serio? ryzykują sequel?”. Ano ryzykują. I jeśli tylko wyciągnęli odpowiednie wnioski – a rozwijana jedynka sugeruje, że tak – to może wyjść z tego coś wartego uwagi. Będzie starcie z nowym Need For Speedem i GT Sport?

Osobiście najbardziej czekam na South Park: The Fractured But Whole, choć te zawirowania z datą premiery i brak Obsidiana sprawiają, że mam pewną rezerwę, nawet jeśli demo było dobre. Ciekawe czy premiera zgra się w jakiś sposób z 21. sezonem serialu, którego start zapowiedziano na 23 sierpnia. Może po, może w trakcie?

Jeśli spojrzymy natomiast na tajemnicze 4 tytuły AAA w przyszłym roku fiskalnym… Jeden z nich będzie nowym IP skupiającym się na multiplayerze. A poza tym: czy istnieje szansa, że wyjdzie w końcu to wyczekiwane Beyond Good & Evil 2? Czy to jednak jeszcze za wcześnie? Były też przecież plotki o Splinter Cell, ale wszystko niestety ucichło. Ciekawe też czy Assassin’s Creed wróci do corocznych premier…

Jedno jest pewne. Ubisoft ma sporo dobrych IP w rękawie i nie zawaha się ich użyć w ciągu najbliższych miesięcy. Ich konferencję na E3 zobaczymy 12 czerwca o 22:00.

Patryk Fijałkowski

Więcej na temat:

 1. simpson
  11:45 17.05.2017
  simpson

  RDR a Far Cry to inne gatunki, więc porównanie bez sensu, W rdr było pełno animacji naszego bohatera, od palenia fajek, do rozbijania ognisk i wgl mamy lepszą (filmową) widoczność całej akcji. W takim Far cry, zobaczymy czubek własnych butów, lufę broni czy kawałek dłoni. Dla mnie jest to o tyle duża różnica w rozgrywce, że nawet nie dotykam fpp, zwłaszcza, że widok z założenia z oczu, faktycznie jest jakby dobre 20 cm przed twarzą co budzi we mnie politowanie.

  Ukryj odpowiedzi()
 2. 14:51 17.05.2017
  soulsonist

  nie wiem jak z UBI, ale na zachodzie bardzo czesto rok fiskalny trwa od kwietnia do kwietnia wiec moze sie okazac ze na niektore przyjdzie nam poczekac prawie rok.

 3. 23:55 17.05.2017
  Avalanc

  Tak, zdecydowanie brakuje wyjaśnienia pojęcia roku fiskalnego.