Zmien skórke
Logo Polygamii

Twórcy Firewatcha nagradzają pomysłowego fana

To się nazywa szacunek do odbiorcy!

Twórcy Firewatcha, bardzo dobrze przyjętej gry narracyjnej z początku zeszłego roku, poza nią samą sprzedają na swojej stronie dodatkowe gadżety dla fanów. Swoją miłość do gry można wyrazić zamawiając ścieżkę dźwiękową na winylu, plakat, koszulkę czy zestaw notatników.

Te ostatnie wyróżniają się okładkami, stylizowanymi na okładki książek, pojawiających się w grze. Są nawet zapakowane tak, jak seria powieści kryminalnych, którą naśladują. Dla wzmocnienia efektu, wraz z nimi odbiorca otrzymuje formularz, umożliwiający zamówienie kolejnej książki tego samego wydawnictwa – Love at First Site. Ta oczywiście nie istnieje (bo wszystko jest tu elementem fikcji stworzonej wokół gry), ale nie przeszkodziło to jednem z fanów w wypełnieniu zamówienia i wysłaniu go do siedziby studia Campo Santo.

Twórcom gry ten gest spodobał się tak bardzo, że postanowili zrealizować zamówienie. Przygotowali więc specjalnie dla tego fana jedyny egzemplarz powieści. Do przesyłki dołączyli również list, w którym zaznaczają, że jest to ostatni ze znalezionych w magazynie egzemplarzy.

Pracownicy zespołu Campo Santo nie są pewni, czy Ryan (bo tak nazywa się fan) w ogóle otrzymał tę przesyłkę, nie mają z nim bowiem żadnego innego kontaktu. I może tak jest lepiej. Tylko dodaje to całej tej sytuacji takiego posmaku czasów sprzed internetu i telefonów komórkowych.

Przesyłka została wysłana. Co się z nią stało – nie wiadomo. Pozostaje mieć nadzieję, że trafiła w ręce odbiorcy i sprawiła mu radość.

A Firewatch, jeżeli jeszcze nie graliście, to gra, w której wcielamy się w nowego pracownika straży leśnej, który uciekł na łono natury przed osobistymi problemami. W toku rozgrywki rozwikłuje się pewna intryga, ale najważniejsze są tu rozmowy i relacje między bohaterami. Patryk Fijałkowski pisał, że warto.

Dominik Gąska

Więcej na temat:

  1. 09:01 11.07.2017
    soulsonist

    Swietna gra, bylem pod niesamowitym wrazeniem chociaz siadajac myslalem ze to po prostu kolejny symulator chodzenia a tu taka piekna niespodzianka.

    Ukryj odpowiedzi()

Najczęściej czytane

01

Next-geny pojawią się szybciej niż nam się wydaje

02

Need for Speed Payback – recenzja. Policyjny pościg za mikropłatnościami

03

Czy „narodowość” gry ma dla nas w ogóle znaczenie [Klub Dyskusyjny]

04

Tolerujesz skrzynki z lootem, nienawidzisz ich czy totalnie ci zwisają? [Klub Dyskusyjny]

05

Rekord Reddita zmasakrowany przez EA, DICE oraz Star Wars: Battlefront 2. Chwalić się tym nie będą

06

Call of Duty: WW2 – recenzja. Operacja remaster

07

Kampania Call of Duty WW2 – mógł być reboot drugowojennych FPS-ów, jest ich remaster

08

„To, co my robimy na GOG-u, działa trochę jak muzeum”. Za kulisami polskiej konkurencji Steama

09

PlayerUnknown ich nienawidzi! Jednym prostym trikiem przekroczyli 20 milionów graczy!

10

Od dziś zapłacimy na Steamie w złotówkach

Popularne Gry