Zmien skórke
Logo Polygamii

Twórcy Firewatcha nagradzają pomysłowego fana

To się nazywa szacunek do odbiorcy!

Twórcy Firewatcha, bardzo dobrze przyjętej gry narracyjnej z początku zeszłego roku, poza nią samą sprzedają na swojej stronie dodatkowe gadżety dla fanów. Swoją miłość do gry można wyrazić zamawiając ścieżkę dźwiękową na winylu, plakat, koszulkę czy zestaw notatników.

Te ostatnie wyróżniają się okładkami, stylizowanymi na okładki książek, pojawiających się w grze. Są nawet zapakowane tak, jak seria powieści kryminalnych, którą naśladują. Dla wzmocnienia efektu, wraz z nimi odbiorca otrzymuje formularz, umożliwiający zamówienie kolejnej książki tego samego wydawnictwa – Love at First Site. Ta oczywiście nie istnieje (bo wszystko jest tu elementem fikcji stworzonej wokół gry), ale nie przeszkodziło to jednem z fanów w wypełnieniu zamówienia i wysłaniu go do siedziby studia Campo Santo.

Twórcom gry ten gest spodobał się tak bardzo, że postanowili zrealizować zamówienie. Przygotowali więc specjalnie dla tego fana jedyny egzemplarz powieści. Do przesyłki dołączyli również list, w którym zaznaczają, że jest to ostatni ze znalezionych w magazynie egzemplarzy.

Pracownicy zespołu Campo Santo nie są pewni, czy Ryan (bo tak nazywa się fan) w ogóle otrzymał tę przesyłkę, nie mają z nim bowiem żadnego innego kontaktu. I może tak jest lepiej. Tylko dodaje to całej tej sytuacji takiego posmaku czasów sprzed internetu i telefonów komórkowych.

Przesyłka została wysłana. Co się z nią stało – nie wiadomo. Pozostaje mieć nadzieję, że trafiła w ręce odbiorcy i sprawiła mu radość.

A Firewatch, jeżeli jeszcze nie graliście, to gra, w której wcielamy się w nowego pracownika straży leśnej, który uciekł na łono natury przed osobistymi problemami. W toku rozgrywki rozwikłuje się pewna intryga, ale najważniejsze są tu rozmowy i relacje między bohaterami. Patryk Fijałkowski pisał, że warto.

Dominik Gąska

Więcej na temat:

  1. 09:01 11.07.2017
    soulsonist

    Swietna gra, bylem pod niesamowitym wrazeniem chociaz siadajac myslalem ze to po prostu kolejny symulator chodzenia a tu taka piekna niespodzianka.

    Ukryj odpowiedzi()

Najczęściej czytane

01

To – recenzja. Najcieplejszy horror świata

02

„Cze, cr? Sellnąłem rękawice, bo wczoraj miałem słaby drop”. Zeszyt ćwiczeń z języka polskiego mocno zaskakuje

03

TOP 10 najciekawszych, darmowych i pozbawionych mikropłatności gier [wideo]

04

„Wojny konsolowe” – recenzja. Po prostu lektura obowiązkowa

05

Karty nie zostały jeszcze rozdane – Hearthstone, The Elder Scrolls: Legends i Gwint to nie wszystko

06

Najciekawsze promocje na weekend: Tanie GTA V w cyfrze, Battlefront z dodatkami za grosze i darmowe gry

07

Najciekawsze promocje na weekend: gry za dwie dychy w PS Store, Sega i Capcom na Xboksie i kupa pecetowej radości

08

Twórca Firewatch chce zbanować PewDiePie’a. Za to Malezja zbanowała Steama

09

Twórca nowego God of Wara porównuje go do Fify

10

Najlepsze gry na 6/10 [Klub Dyskusyjny]

Popularne Gry