Zmien skórke
Logo Polygamii

The Evil Within 2 i Wolfenstein II: The New Colossus pojawią się już w październiku

Plotki się sprawdziły, zaskoczenia nie ma, są za to nowe zwiastuny i dokładne daty premier.

The Evil Within 2 pojawi się w sklepach 13 października 2017 (piątek). Od dawna wiemy już, że wraz z grą wraca znany z „jedynki” reżyser. Teraz dowiedzieliśmy się, że wraca też ten sam bohater – Sebastian wraz ze swoją traumą straconej córki. Akcję gry osadzono trzy lata po poprzedniej części.

Pierwszy trailer niestety nie pokazuje rozgrywki, póki co nie ocenimy więc progresu względem poprzednika, który był ładny, ale irytował panoramicznym obrazem (czyli czarnymi pasami na ekranie) czy szarpiącą animacją – po latach gra wypada trochę lepiej na PS4 Pro. Filmik pokazuje jednak, że Mikami wciąż ma pomysły na to, jak i czym nas straszyć. Poprzednia część stała pod tym względem na bardzo wysokim poziomie. Do dziś z ciarkami na plecach wspominam też walkę z The Keeperem z tamtej gry.

Wolfenstein II: The New Colossus zaskoczeniem też nie jest. Ciekawie wypada natomiast to, że przenosi akcję do Stanów Zjednoczonych, gdzie Blazkowicz walczy ramię w ramię z tamtejszym ruchem oporu. Ameryka pod totalitarnym butem? Było w Homefrontach, jest i tu, choć oczywiście w nieco innych realiach. Bardziej retrofuturystycznych, a do tego przedstawionych w krzywym zwierciadle. MachineGames potrafi znaleźć złoty środek między krwawą strzelanką i pastiszem, a poważniejszymi wątkami (pamiętacie obóz koncentracyjny z Wolfenstein: The Old Blood?). Jest więc tu wszystko, czego po grze można by oczekiwać, ze sprzymierzonymi z nazistami członkami Klux Klanu włącznie. Gra pod prąd sandboksowym trendom wydaje się pozostawać typową korytarzową strzelaniną. Premiera 27 października.

Kilka godzin przed zapowiedziami Bethesdy pokazano Xboksa One X. Nikt na scenie Bethesdy niestety nawet nie zająknął się na temat wsparcia tego systemu. Nie wiemy więc, czy gry te będą na sprzęcie Microsoftu działały w 4K z HDR-em. Piszę o tym, bo to właśnie Bethesda podeszła bardzo ambitnie do wsparcia PS4 Pro – Fallout 4 dostał znaczące techniczne usprawnienia na tej konsoli, remaster Skyrima dostępny jest na PS4 Pro w natywnym 4K. Aż prosiło się o zajawkę tego typu dodatków. Cóż, nic takiego nie miało miejsca.

Paweł Olszewski

Więcej na temat:

 1. 08:22 12.06.2017
  ks.Ignacy

  Graficznie zastój. Wszedzie. Wolfa na tym engine to będą tłuc do 2030

  Ukryj odpowiedzi()
 2. 09:35 12.06.2017
  soulsonist

  Kurczaki… bylem dosc mocno napalony na wolfa… ale trailer jakos nie porwal, moze do jesieni jeszcze zdarzy mnie cos przekonac.

  Ukryj odpowiedzi()
 3. 10:11 12.06.2017
  darudesandstorm

  Wolfenstein nie zawiódł. Wygląda bosko. Klimat wylewa się z ekranu. Jak na razie najlepsza zapowiedź na E3.

 4. 12:07 12.06.2017
  Redemptor

  czyli w wolfie ciągną tę beznadziejną powojenną linię?. Moje zainteresowanie spało do 0. Szkoda.

  Ukryj odpowiedzi()