Zmien skórke
Logo Polygamii

Tegoroczne Warsaw Games Week potrwa aż 4 dni

Zarezerwujcie sobie dłuższy weekend w październiku.

Każdy zwolennik elektronicznej rozgrywki mógł znaleźć coś dla siebie – nieważne czy bardziej interesowało go ogrywanie przedpremierowych tytułów lub sprawdzanie tych, które na sklepowych półkach zagościły niedawno, czy może branie udziału w licznych konkursach albo polowanie na gadżety. Było też trochę stania w kolejkach do ogrywania gorących gier i oglądania pokazów tych jeszcze gorętszych, ale to już urok tego typu imprez.

Tak w zeszłym roku podsumowywaliśmy pierwszą edycję Warsaw Games Week, czyli lokalnych targów gier. Warto podkreślić, że mowa o typowych targach inspirowanych Gamescomem, a nie zlocie fanów, konwencie etc. Za inicjatywą stoi Stowarzyszenie Producentów i Dystrybutorów Oprogramowania Rozrywkowego (SPIDOR), które z jednej strony propaguje „zdrowe” granie (kampanie społeczne „Graj bezpiecznie”, „Patrz w co gram” i „Zapytaj o gry”), a z drugiej dba o interesy swoich członków, czyli wydawców. Pełne nowości targi są świetną okazją do pokazania się tysiącom graczy.

wgw4

W zeszłym roku było ich dokładnie 19 tysięcy, co skończyło się długimi kolejkami i problemami z wejściem do hal Expo. Rozwiązaniem problemu w tym roku ma być większa powierzchnia wystawowa (tego samego obiektu), a także rozciągnięcie imprezy na aż cztery dni. WGW potrwa od 13 do 16 października 2016, od czwartku do niedzieli. Co ciekawe, w piątek wypada Dzień Nauczyciela, w którym często lekcji nie ma bądź są skrócone, organizatorzy liczą więc na sporą frekwencję.

Podobnie jak w zeszłym roku, głównymi partnerami WGW są Microsoft, Sony Computer Entertainment Polska, Ubisoft i Cenega. Możemy więc liczyć na sporo nowych gier od tych wydawców i ich partnerów. Rok temu swoją ekspozycję miało też Nintendo, a do tego kilka firm zajmujących się gamingowym sprzętem.

wgw2

Czekamy na konkrety dotyczące cen biletów i trzymamy kciuki, żeby rozłożenie imprezy na cztery dni pozwoliło na uniknięcie tłumów czy czasowego wstrzymywania sprzedaży biletów, jak w zeszłym roku. WGW to potrzebna impreza. Mamy w Polsce kilka świetnych konwentów czy e-sportowych wydarzeń o międzynarodowej randze, cały czas brakowało jednak typowych targów, gdzie można by pograć w najnowsze i nadchodzące gry AAA. Jak widać powoli się to zmienia.

[Źródło: informacja prasowa]

Paweł Olszewski

Więcej na temat:

Najczęściej czytane

01

To – recenzja. Najcieplejszy horror świata

02

„Cze, cr? Sellnąłem rękawice, bo wczoraj miałem słaby drop”. Zeszyt ćwiczeń z języka polskiego mocno zaskakuje

03

TOP 10 najciekawszych, darmowych i pozbawionych mikropłatności gier [wideo]

04

„Wojny konsolowe” – recenzja. Po prostu lektura obowiązkowa

05

Karty nie zostały jeszcze rozdane – Hearthstone, The Elder Scrolls: Legends i Gwint to nie wszystko

06

„Jazda z k…wami!” na trybunach PES 2018? Troll aż miło

07

Najciekawsze promocje na weekend: Tanie GTA V w cyfrze, Battlefront z dodatkami za grosze i darmowe gry

08

Najciekawsze promocje na weekend: gry za dwie dychy w PS Store, Sega i Capcom na Xboksie i kupa pecetowej radości

09

Twórca Firewatch chce zbanować PewDiePie’a. Za to Malezja zbanowała Steama

10

Twórca nowego God of Wara porównuje go do Fify

Popularne Gry