Zmien skórke
Logo Polygamii

Rozchodniaczek, w którym ni ma żadnych kuni

Jest za to Udręka. Żeby nie było, że nie ostrzegałem.

Ni ma kuni, ale jest Ni No Kuni 2. Na rychłą premierę nie ma co liczyć, bo ostatnio autorzy pochwalili się, że nie jest ukończona nawet w połowie, ale na rozgrywkę popatrzeć można. Zwłaszcza, że – przypominam – gra trafi też na PC.

Obiecałem Udrękę, ale zacznijmy od koszmarów. Takich małych. Takich, które Patryk swego czasu nazwał perełką Gamescomu, porównując nawet do genialnego Inside.

Autorzy Hitmana są otwarci na nowe rzeczy. Nad jedną nową marką już w IO Interactive pracują. Najprawdopodobniej jeszcze na tę generację konsol i pecety. Poprzednie „skoki w bok” Duńczyków zaowocowały m.in. Freedom Fighters i dwiema częściami Kane & Lynch. Czyli pomysły mają…

Kojarzycie Soulblight, poprzednio znane jako Shadowborn? Pewnie nie, ale gra w 2015 roku wygrała Digital Dragons, więc coś w niej musi być. Innym dowodem na prawdziwość tego stwierdzenia niech będzie fakt, że znalazła światowego wydawcę. Z Polski, bo mówimy o PlayWay S.A., z którego szefem rozmawialiśmy tutaj.

A skoro już o PlayWay mowa – rzućcie okiem na Slice Dice & Rice na Steam Greenlight. I nie sugerujcie się tytułem. Czy tylko ja widzę w tych starciach coś z Barbariana?

Jak tylko przypomnę sobie hasło do Steama to dam im łapkę w górę.

Nie liczcie na Final Fantasy XV na Switchu. Wiemy, że były takie plotki, ale Haije Tabata położył im kres. Taki finalny. Skyrim musi wystarczyć.

A jak nie wystarczy to będzie jeszcze Puyo Puyo Tetris, które otrzymało właśnie datę premiery na Switchu i na PS4. Zagramy 28 kwietnia.

Demo Realpolitiks. Gdy czytacie te słowa, demo powinno już być dostępne na Steamie. Więcej o grze możecie dowiedzieć się z naszej recenzji. W skrócie – wygląda jak coś od Paradoxu, ale nie jest aż tak skomplikowane.

 

No dobra. Czas na danie główne – nowy zwiastun Planescape: Tides of Numenera, który opowiada o świecie z bardzo, bardzo odległej przyszłości. Swoją szosą, mogę Wam powiedzieć, że naszej recenzji możecie spodziewać się 28 lutego.

Zlewa resztki eliksiru do michy i wypija na raz, jest gotowy na kolejnego bossa w Nioh,

Maciej Kowalik

 1. Sevven
  20:07 09.02.2017
  Sevven

  Cholera muszę w końcu przejść to Ni No Kuni bo w końcu nie zdążę przed tą dwójką.

 2. mcklop.
  22:47 09.02.2017
  mcklop.

  Fajnie że IO robi coś nowego – ich pozahitmanowe gry zawsze były super.

 3. 02:02 10.02.2017
  pear

  Zwiastun Tormenta kapitalny, nie spodziewałem się, że inXile aż tak się do niego przyłoży O.o

  Ukryj odpowiedzi()
 4. 11:04 10.02.2017
  Lothers

  Jestem zahypowany na maksa tym Tormentem.

  Ukryj odpowiedzi()
 5. Vries
  14:16 10.02.2017
  Vries

  Tak przy okazji, w sprzedarzy pojawiły się dwie gry na 3DS, remake z Playstation 2: Dragon Quest VII: Fragments of the Forgotten Past i Dragon Quest VIII: Journey of the Cursed King. Ta seria ma mocną pozycję w JRPG i jej wydawanie na sprzęt Nintendo to sygnał że w przeciwieństwie do Sony i PSVita 3DS nie zostaje porzucony.

  Ukryj odpowiedzi()
  • 17:36 10.02.2017
   Adam Piechota

   wow. po pierwsze – „siódemka” to wyszła na jesień. po drugie – historia rimejków Dragon Questów i przenośnych konsolek Ninny jest bardzo długo. o wiele dłuższa niż żywot Vity czy 3DS-a 🙂

   Ukryj odpowiedzi()
   • Vries
    12:19 11.02.2017
    Vries

    Wow, po pierwsze – ósemka wyszła w 2017 a u was o tym ani słowa ( o siódemce wspomniałem przy okazji bo kupiłem obie gry jednocześnie, na jesień jeszcze nie miałem 3DS). Po drugie przeczytaj mój pierwszy post. Napisałem wyraźnie że to remake z Playstation 2 ( mam PS2 i mam te gry, teraz będę porównywał czy nowa wersja jest rozwinięta czy tylko powtórzona).