Zmien skórke
Logo Polygamii

Premiera polskiego Get Even przełożona w związku z zamachem w Manchesterze

Zagramy za miesiąc.

To decyzja światowego wydawcy gry – Namco Bandai. Poniższy komunikat pojawił się w mediach społecznościowych.

„Z szacunku, w związku z ostatnimi wydarzeniami, zdecydowaliśmy się przełożyć premierę Get Even na 23 czerwca. Chcemy przekazać nasze najszczersze kondolencje.”

Wspomniane wydarzenia to oczywiście poniedziałkowy zamach bombowy na koncercie Ariany Grande w Manchesterze, w którym zginęły 22 osoby, a 59 zostało rannych. Premierę gry przełożono na wszystkich rynkach, nie tylko w Wielkiej Brytanii. W czerwcu zagramy również w Polsce.

Przypomina się sytuacja ze zmianą daty pudełkowej premiery Dying Light. Na gorąco mówiło się, że powodem była potrzeba ocenzurowania gry po ataku terrorystycznym na paryską redakcję czasopisma „Charlie Hebdo”, choć Techland oficjalnie ostatecznie nigdy tego nie potwierdził. W rozmowie z Polygamią w trakcie zeszłorocznego Digital Dragons prezes firmy stwierdził, że powodem różnych dat wydania pudełkowej gry na różnych rynkach było… nieprzygotowanie europejskich oddziałów wydawcy – Warner Bros.

Get Even miało trafić do sprzedaży w piątek, co oznacza, że recenzenci mają już grę w domach. Ja też. I choć nie mam wyrobionego zdania na temat takich reakcji, to mogę Wam powiedzieć, że niektóre elementy gry – która zaczyna się od akcji ratowania zakładniczki z przyczepioną bombą – usprawiedliwiają ostrożność wydawcy.

Pewnie nie każdy by tak postąpił, ale Bandai Namco woli dmuchać na zimne. Dziennikarze i inni developerzy zdają się pochwalać tę decyzję, ale są też miejsca w sieci, w których cynizm i teorie spiskowe górują nad empatią. Jak zwykle.

Maciej Kowalik

Więcej na temat:

 1. Aimagylop
  11:07 24.05.2017
  Aimagylop

  I w ten sposób terroryści wygrywają.

  Ukryj odpowiedzi()
 2. jakubek278
  12:19 24.05.2017
  jakubek278

  Jak dla mnie głupota ale nie sądzę aby ktoś dzielił moja opinię.

 3. 12:31 24.05.2017
  Avalanc

  Co za bzdura. Idę zadzwonić do szefa, że z szacunku do ofiar zamachu nie przyjdę przez miesiąc do pracy. Nie ma to jak maskować własne partactwo (opóźnienie) fałszywym „szacunkiem” dla ofiar. Już wiem, że nie kupię tej gry.

  Ukryj odpowiedzi()
 4. Vries
  16:07 24.05.2017
  Vries

  Co ma gra do zamachu? Albo wykorzystują ekdtra czas by popoprawiać niedopracowane elementy albo to jakiś kryptomarketing. Nie widze tu miejsca na „empatię”, to jest biznes a nie polityka. Mogę współczuć ofiarom i cieszyć się że Polska dała szlaban na sprowadzanie „uchodźców” bo mamy spokojne życie w porównaniu do zachodu ale nie będę udawał że z powodu współczucia biorę dni wolne od pracy bo chcę obchodzić żałobę.

 5. mateo91g
  17:43 24.05.2017
  mateo91g

  Widząc co się dzieje na zachodzie to ta gra może w ogóle nie wyjść, bo tam zamach za zamachem.