Zmien skórke
Logo Polygamii

Poznajcie PolyTube, czyli naszą propozycję dla twórców wideo o grach

Robisz wideo o grach na YouTube? To dobrze się składa.

Kto zagląda do nas regularnie może pamiętać, jak informując o powrocie blogów pisałem: „Dla twórców wideo wkrótce będziemy mieć ciekawą ofertę, warto więc już teraz założyć sobie bloga, aby być gotowym na kolejne nowości”. Nie wiem jak wy, ale my właśnie jesteśmy gotowi. Jeden obraz wart więcej niż tysiąc słów, niespełna minutowe wideo powie więc już zupełnie wszystko? Spróbujmy!

PolyTube to wspólna inicjatywa Polygamii i iFree Network, działającego na YouTube MCN-u. Dla niewtajemniczonych w meandry YouTube’a, MCN (Multi-Channel Network) to sieć partnerska zrzeszająca twórców wideo. Po co? Aby pośredniczyć między nimi a ludźmi z obsługi YouTube’a, pomagać zarabiać pieniądze na autorskich materiałach, rozwiązywać ewentualne problemy czy wspierać w rozwijaniu i optymalizacji kanału. Zrzeszający youtuberów MCN to też dobry łącznik między twórcami wideo, a potencjalnymi reklamodawcami. W meandrach sieci dużo jest naprawdę wartościowych kanałów, które jeszcze nie są powszechnie znane. Chcemy to zmienić.

Sieć iFree gwarantuje szybkie, sprawne i transparentne rozliczanie się z zarobionych na YouTube pieniędzy, nawet codzienne wypłaty na konto bankowe lub PayPal bez czekania na raporty, pomoc w optymalizacji kanału i program partnerski, w którym można zarabiać na rekomendowanych przez siebie kanałach. Gdzie w tym wszystkim miejsce dla Polygamii? W promocji na naszych łamach wartościowych treści wideo od zrzeszonych w PolyTube twórców. I właśnie tutaj warto przypomnieć o blogach.

Cyklicznie wyciągamy na stronę główną wpisy naszych czytelników. Teraz będziemy robić to także z notkami posiadającymi zaembedowane playery YouTube zrzeszonych w PolyTube twórców. Linkowanie do kanału na naszej stronie głównej, w wybranych artykułach czy mediach społecznościowych ma szansę dać twórcom wideo nowych widzów. Czytelnicy Polygamii będą mieli natomiast okazję do zapoznania się z ciekawymi materiałami, na które najprawdopodobniej sami by nie trafili. Nie pochodzącymi z redakcji, ale z redakcyjną gwarancją jakości. Bo czy znaliście na przykład Pana Kubakę? To jeden ze współpracujących z nami twórców wideo. Możecie obejrzeć jego relację z Warsaw Games Week i inne materiały na kanale. Kolejnych twórców i ich materiały będziemy publikować na dedykowanym inicjatywie fanpage’u.

Szczegóły i FAQ PolyTube’a znajdziecie na dedykowanej stronie internetowej – polytube.polygamia.pl. Dostępny jest też dedykowany fanpage, na którym będziemy publikować linki do filmów zrzeszonych z nami twórców wideo. W tym miejscu pisałem natomiast o co chodzi z blogami jak się za nie zabrać.

Paweł Olszewski

Więcej na temat:

 1. vibraBober
  11:40 18.10.2016
  vibraBober

  Tak się składa, że akurat Pana Kubake subuję i generalnie polecam. Szczególnie emocjonuje się unboxingiem geekowskich boxów:)

  Przy okazji, apeluję o powrót PolyTygodnia!

  Ukryj odpowiedzi()
 2. Whis
  12:02 18.10.2016
  Whis

  Fajnie jakbyście zrobili taki poradnik od podstaw, co z czym się je. Dla niektórych prowadzenie kanału na YT może wyglądać na kosmiczną przygodę a z takim poradnikiem może ktoś wartościowy by się ujawnił i wybił. Poradnik w stylu jak zacząć, których programów używać. Może co nieco porad jak robić filmy lepsze, coś o darmowych licencjach (muzyka w tle). Które programy są w miarę profesjonalne ale łatwe w obsłudze.

  Ukryj odpowiedzi()
  • Whis
   12:04 18.10.2016
   Whis

   Przede wszystkim jakieś dodatkowe dane, z tego co mi wiadomo to podobno osoba która ma ledwie 100 tysięcy subów na yt może porzucić pracę, nie wiem czy to prawda ale kiedyś często o tym progu stu tysięcy subów na yt słyszałem. Wiadomo że nie mówimy tu o kwotach rzędu kilkunastu tysięcy ale jakby rzeczywiście tak było że powiedzmy 100,000 subów to jest z około 2000 złotych to myślę że większość osób postanowiło by spróbować bo zyskać taki pułap z czasem nie jest naprawdę ciężko.

   Ukryj odpowiedzi()
   • Paweł Olszewski
    19:13 18.10.2016
    Paweł Olszewski

    Póki co celujemy w tych, dla których YT to nie jest „kosmiczna przygoda”, tylko już robią fajne, godne polecenia rzeczy. Póki co, nie wykluczamy więc, że w przyszłości się to może zmienić i poszerzymy zakres działalności.

   • 23:58 18.10.2016
    tyka

    Myślę, że nawet w Polsce nie ma YouTubera z ponad 100K subami, który zarabiałby mniej niż 2.000 PLN na swoim kanale. Ale tak na prawdę liczba subów jest czynnikiem wtórnym. Można mieć 1K subskrybentów i zarabiać po 5-10K PLN miesięcznie. Najważniejsze są odsłony i watchtime (czas/długość oglądania filmów). Im dłużej ludzie oglądają filmy tym więcej zarobku z reklam.

 3. archigame
  14:12 18.10.2016
  archigame

  Fajnie! Tylko trzeba mieć 1000 odtworzeń miesięcznie… na razie jestem poza zasięgiem;)

 4. Mardax
  19:16 18.10.2016
  Mardax

  Prowadzę sobie mały kanał na YT od dłuższego czasu xD… Szkoda że nie chce współpracować z sieciami partnerskimi 😀

  Ukryj odpowiedzi()
  • 00:10 19.10.2016
   tyka

   A ja polecam. Też jestem już trochę na YT i mam dobre zdanie o sieciach. Prawda, że biorą swój procent, ale z reguły pomagają osiągnąć większe wyniki niż jak sam prowadzisz. Więc to się rekompensuje z nawiązką. Dodatkowo pomagają nawiązać współpracę z innymi Youtuberami o pokrewnej tematyce, co też zwiększa oglądalność. Ja miałem kilkukrotny wzrost odsłon kiedy pomogli mi zoptymalizować kanał i wskazali na błędy, które popełniałem. Jak widzę Poly dostosowała się do rekomendacji YouTube i można zrezygnować z ich sieci kiedy chcesz. Więc niczym nie ryzykujesz.

   Ukryj odpowiedzi()
  • Paweł Olszewski
   14:49 19.10.2016
   Paweł Olszewski

   @Mardax

   no szkoda, ale może tyka cię przekona swoimi doświadczeniami 😉 generalnie wygooglałem twój kanał, drzwi są otwarte, wiesz, gdzie szukać 😉

 5. 00:18 19.10.2016
  tyka

  OMG… to, że wypłacają pieniądze od razu i codziennie to jest po prostu mistrzostwo świata! Ja teraz muszę czekać ponad miesiąc na płatność. Czyli za wrzesień dostanę dopiero w listopadzie. Wielki szacun Poly! Mile mnie zaskoczyliście.

 6. 23:43 21.10.2016
  Grav1000

  Fajnie gdyby jeszcze ktoś odpowiadał na maile 😉