Polygamiowy poradnik komunijny - SPRZĘT

Polygamiowy poradnik komunijny - SPRZĘT

marcindmjqtx
07.05.2011 16:10, aktualizacja: 15.01.2016 15:45

Kiedyś standardem komunijnych prezentów był nowiutki zegarek. Osobiście załapałem się na boom na rowery, który z kolei został później zastąpiony przez przywożone z zagranicy rolki. Obecnie popularnym prezentem są elektroniczne gadżety, których wybór potrafi jednak przyprawić o ból głowy. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy więc krótką listę naszych propozycji.

Konsola PlayStation 2 to zdecydowanie najtańsza opcja prezentowa w naszym poradniku. Nie oznacza to jednak, że jej wybór powinien być ostatecznością.

Po pierwsze, zaoszczędzone przy wyborze konsoli pieniądze można przeznaczyć na dokupienie do niej gier czy na przykład drugiego kontrolera, który pozwoli na zabawę w dwie osoby. PlayStation 2 jest na rynku już 11 lat, co oznacza, że ma olbrzymią bibliotekę gier, z których każdy wybierze coś dla siebie. Dodatkowym atutem jest też bardzo niska cena gier, która obecnie rzadko przekracza 60-70 złotych.

Niestety wybór PlayStation 2 ma też swoje minusy, z których największym jest to, że większość najnowszych gier nie ukazuje się już na ten wiekowy sprzęt. Z tego powodu ostrzegamy: konsola idealnie nadaje się na postawienie pierwszych kroków w świecie wirtualnej rozrywki, ale jeśli świeżo upieczony gracz złapie bakcyla, prędzej czy później konieczny będzie kolejny zakup.

Jeśli pozwala na to domowy budżet, sugerujemy więc rozważenie droższych opcji, które zapewnią jednak zabawę przez kilka kolejnych lat.

Cena: od 360 zł

Nintendo Wii wyróżniają przede wszystkim bardzo kolorowe, bajkowe gry, które jednak bawią tak samo młodych, jak i starszych graczy. Dodatkowo standardowy, trzymany oburącz pad został w niej zastąpiony dwoma, trzymanymi w obu rękach kontrolerami, których ruchy są sczytywane przez umieszczany pod telewizorem czujnik. Oznacza to, że granie przeradza się w pewien rodzaj aktywności fizycznej. Czasem do zabawy wystarczają drobne ruchy nadgarstka, ale kiedy indziej konieczne jest już solidne namachanie się, by pokonać przeciwnika na wirtualnym ringu czy korcie tenisowym.

Dzięki pozbyciu się mającego wiele przycisków pada, Nintendo znacząco uprościło sterowanie, zapraszając do zabawy również mniej wprawnych graczy. Dlatego kupno Wii jest najlepszą opcją, jeśli chcemy zainwestować w rodzinną rozrywkę, w której udział będą mogli wziąć zarówno najmłodsi, jak i ich dziadkowie.

Inwestycji w Wii powinni wystrzegać się jednak rodzice dzieci zapatrzonych w filmy akcji. Większość gier na tę konsolę bardziej kojarzy się  z uroczymi bajkami i w tym leży jej magia. Jeśli Wasze dziecko jest wulkanem energii, polecamy zainteresowanie się Xboksem 360 lub PlayStation 3.

Cena: od 730 zł

O dominację w polskich domach walczą Xbox 360 i PlayStation 3. Jeśli chodzi o gry, to obie platformy prezentują się obecnie bardzo podobnie, otrzymując te same tytuły. Trzeba jednak przyznać, że to przyszłość konsoli firmy Sony maluje się w jaśniejszych barwach, dzięki zapowiedziom gier, które nie pojawią się na sprzęcie konkurencji.

PlayStation 3 potrafi odtwarzać filmy na płytach Blu-ray i ma wbudowaną przeglądarkę stron internetowych, dzięki czemu lepiej od Xboksa sprawdzi się w roli domowego centrum rozrywki, zastępując stacjonarne odtwarzacze filmów czy muzyki i pozwalając wyłączyć działającego cały dzień laptopa.

Zaletą Xboksa 360 jest obecnie głównie niższa cena za bardzo podobną jakość rozrywki. Nie odtworzy płyt Blu-ray, ale z DVD nie ma najmniejszych problemów, a przeważająca większość wartych uwagi gier wciąż wychodzi na obie opisywane tutaj konsole. Xbox 360 gwarantuje również wyższy komfort grania przez Internet czy rozmawiania ze znajomymi, choć w przeciwieństwie do PlayStation 3, musimy za to zapłacić.

Obie konsole wzbogaciły się w zeszłym roku o kontrolery z czujnikami ruchu, które w niektórych grach zastępują zwykłe pady. W przypadku PlayStation 3 jest to przypominający różdżkę Move, którego ruchy są odczytywane przez ustawioną przed graczem kamerkę [zobaczcie jak się nim bawiliśmy]. Microsoft oferuje graczom czujnik Kinect, który wymaga sporo miejsca przed telewizorem, ale potrafi odczytywać ruchy całego ciała [testowaliśmy go tu]. Na razie liczba gier na obie nowinki jest stosunkowo mała, ale na pewno warto dorzucić je do zestawu. Zwłaszcza że korzystanie z nich to spora frajda dla dzieci.

Kupno którejkolwiek z tych konsol na pewno będzie strzałem w dziesiątkę i nie rozczaruje obdarowanego. Jeśli jednak dysponujemy odpowiednim budżetem, to biorąc pod uwagę fakt, że PlayStation 3 jest obecnie najmocniejszym sprzętem w stawce, to właśnie ona wydaje się najlogiczniejszym wyborem.

Cena: Xbox 360: od 780 zł; PlayStation 3: od 1100 zł

Nintendo 3DS to najmłodsza konsola w naszym poradniku - swoją premierę miała dopiero w marcu bieżącego roku. Tym, co wyróżnia ją na tle konkurencji jest fakt, że oferuje trójwymiarowy obraz bez potrzeby zakładania jakichkolwiek specjalnych okularów. Liczba wykorzystujących ten efekt gier jest na razie jeszcze skromna, ale 3DS potrafi odtwarzać gry z poprzedniej, przenośnej konsolki Nintendo, dzięki czemu już na starcie dysponuje olbrzymią biblioteką tytułów.

Dzięki kamerom z przodu i tyłu urządzenia możliwe jest również robienie trójwymiarowych zdjęć, a w przyszłości 3DS będzie oferować również przeglądarkę internetową oraz możliwość odtwarzania filmów w trójwymiarze. Nieźle jak na sprzęt, który możemy zmieścić w kieszeni.

Cena: od 980 zł

PlayStation Portable powoli odchodzi już do lamusa, ale nie oznacza to, że nie nadaje się na prezent. Oferuje bowiem nie tylko mnóstwo ciekawych i z reguły niedrogich gier, ale również możliwość posłuchania muzyki, obejrzenia filmów, zdjęć czy przeglądania Internetu.

Decydując się na zakup tego przenośnego centrum rozrywki, radzimy jednak unikać modelu PSP Go, który jest nieudanym eksperymentem firmy. Nie dość, że ma wyższą cenę, to jeszcze sprawia swoim użytkownikom więcej kłopotów.

Cena: od 540 zł

Produkty firmy Apple to zawsze popularne prezenty. iPod Touch to już nie tylko odtwarzacz muzyki, a prawdziwe centrum multimedialnej rozrywki.

Pozwala na nagrywanie i oglądanie filmów w wysokiej rozdzielczości, robienie zdjęć, słuchanie muzyki. Do tego daje dostęp do AppStore, czyli sklepu, w którym możemy przebierać w morzu mniej lub bardziej rozbudowanych aplikacji i gier.

Te ostatnie dawno już przestały przypominać znanego z Nokii węża i coraz częściej sprawiają, że urządzenia Apple traktowane są w zasadzie jak przenośne konsole.

Na Pierwszą Komunię polecamy model iPod Touch 8GB czwartej generacji.

Cena: od 811 zł

Polecamy zapoznać się z dwoma starszymi poradnikami, z których dowiecie się: jak zacząć zabawę ze świeżo kupionym sprzętem oraz jak najkorzystniej kupować na niego nowe gry. Potem pozostaje już tylko cieszyć się frajdą sprawioną dziecku.

A może i sobie, bo kto nie chciałby usłyszeć od swojej pociechy "Tato, daj pograć". W międzyczasie polecamy także rzucić okiem na artykuł Pawła Kamińskiego o grających rodzicach.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)