Zmien skórke
Logo Polygamii

Polskie This War of Mine już trafiło na torrenty. Twórcy... rozdali piratom darmowe klucze

Czy już kiedyś mówiłem, że ubóstwiam warszawskie studio 11 bit?

Opowiadająca o cywilach w czasie wojny gra This War of Mine miała premierę kilka dni temu. Nie musiało minąć wiele czasu, by jej piracka wersja trafiła na torrenty. I co zrobili twórcy? Zaczęli rwać włosy z głowy? Złorzeczyć na piratów? Liczyć straty? Otóż nie, zrobili coś zupełnie innego.

Rozdali piratom legalne klucze.

Na jednej z pirackich stron, gdzie gra była komplementowana, pojawił się jeden z pracowników 11 bit studios. „Naprawdę miło nam słyszeć, że podoba wam się nasza gra„, napisał. „To dowodzi, że było warto spędzić nad nią 2 lata. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy zdecydowali się na jej zakup i wsparli nas w ten sposób – dzięki temu będziemy mogli nadal pracować nad TWoM i tworzyć jeszcze lepsze gry w przyszłości. Jeśli jednak z jakiegoś powodu nie możecie kupić gry, nic się nie stało. Wiemy, jakie jest życie, wiemy, że czasami się po prostu nie da. Oto kilka steamowych kodów na grę, by kilku z was mogło rzucić na nią okiem. A jeśli po kilku godzinach będzie wam się podobać, po prostu powiedzcie o tym innym – w ten sposób bardzo nam pomożecie.

Kluczy było oczywiście tylko kilka, są już wykorzystane. Pierwszy komentarz pod nimi? Pewien internauta podziękował za grę i opisał, jak powiedział o niej dwóm znajomym, a oni już ją kupili.

Zabawne, że swego czasu podobną rzecz zrobił inny polski twórca, Sos Sosowski. W 2012 roku wrzucił swojego McPixela na The Pirate Bay. Każdy mógł ściągnąć grę za darmo, można było także za nią zapłacić – opisaliśmy to tutaj. Akcja się opłaciła, niedługo po jej starcie sam Sosowski pisał na swoim Twitterze tak: „jest około 2500 udostępnień McPixela i 150 sprzedanych kopii. Kopnę Wasze jądra w kosmos, jeśli powiecie, że to pokazuje, że piractwo jest złe!

[Źródła: reddit, własne]

Tomasz Kutera

Więcej na temat:

Najczęściej czytane

01

Wtem! Najpopularniejszy growy youtuber świata wyśmiewa najbardziej kontrowersyjnego polskiego polityka… świata?

02

Mike Pondsmith: Zarobiliśmy znacznie więcej od Sapkowskiego

03

Serial Cleaner, filmowy Spider-Man i tutorial „Jak streamować przez OBS Studio?” [PolyTube]

04

Podczas gorączki złota w Klondike brakowało psów. „Krypto” gorączka zabiera nam karty graficzne

05

Najlepiej sprzedające się w tym roku w Polsce pudełkowe gry wideo to…

06

Frajerska rasa Tibii

07

Twórcy Firewatcha nagradzają pomysłowego fana

08

Steamowe cyferki zdradzają, że gry są coraz krótsze, mroczniejsze i… czerwone

09

Wiemy jak wygląda nowa konsola Atari. I wiemy, że nie będzie to tylko kolejny retrosprzęt

10

10 lat po premierze, Lord of the Rings Online wreszcie zaprosi graczy do Mordoru

Popularne Gry