Zmien skórke
Logo Polygamii

Polska wersja Assassin's Creed: Brotherhood bez Uplay?

Były obietnice i solenne zapewnienia, że od 10 listopada, momentu startu Xbox LIVE, sieciowej usługi Microsoftu dostępnej na konsoli Xbox 360, polscy gracze wreszcie będą mogli się cieszyć takimi samymi wersjami gier, jak zachodni. Wygląda na to, że w przypadku Assassin’s Creed: Brotherhood może być inaczej.

Chodzi o usługę społecznościową Uplay, dostępną w grach firmy Ubisoft, dzięki której we wszystkich ich produkcjach, grając, odblokowywać można dodatkową zawartość (nowe kostiumy, bronie i tak dalej). Do tej pory zwykle nie była ona dostępna w Polsce, co polski oddział firmy komentował tak:

Usługa Uplay jest ściśle powiązana z Xbox Live. Natychmiast po ogłoszeniu przez Microsoft wprowadzenia do Polski XBL podjęliśmy działania mające na celu pełną implementację Uplay w polskich wersjach gier. Pierwszymi w pełni obsługującymi obie usługi grami są H.A.W.X 2 oraz R.U.S.E.  Tego samego można spodziewać się przy okazji kolejnych polskich premier w wersjach na wszystkie platformy.

Xbox LIVE jest już dostępne w Polsce. Tymczasem w komentarzach na naszych łamach dotyczących ostatniej gry Ubisoftu, Assassin’s Creed: Brotherhood, możemy przeczytać:

nehar: Polskie wydanie AC:B jest pozbawione UPlay

arczisan: wszystkie dodatki z kolekcjonerki i Legacy są rzekomo od razu w grze. Gdybym dokładnie wiedział, jakie to mają być dodatki z Legacy, to mogę to potwierdzić. Na pewno są te, które mają niepotrzebny do wbicia kod, czyli Smoczy Kostium, dwie grywalne postacie w multi, Copernicus i 2 misje solo.

Poprosiliśmy polski oddział Ubisoftu o wyjaśnienia, które opublikujemy gdy tylko je otrzymamy. Liczymy też, że napiszecie nam w komentarzach, jak to wygląda w waszym przypadku. Kupiliście już nowego Assassina? Na jaką platformę? Działa wam UPlay, czy może po prostu dodatki znajdują się już na płycie?

Piotr Gnyp

Więcej na temat: