Zmien skórke
Logo Polygamii

Podane kilka dni temu ceny Xboksa One w Polsce okazały się... błędem

Już nie obowiązują. Będą inne. Kiedy? Nie wiadomo.

O cenach Xboksa One w Polsce, które pojawiły się na stronie internetowej, pisaliśmy w zeszłym tygodniu. Wersja z dwiema grami (FIFA 15 i Forza Motorsport 5) miała być dostępna za 1899 zł, a wariant m.in. z Kinectem – za 2199 zł. Teraz okazuje się, że ceny… nie są prawdziwe, mimo że pojawiły się na oficjalnej stronie konsoli.

Jako pierwszy zasugerował to serwis Polski Live, pisząc o tym, że Microsoft nie ustalił jeszcze oficjalnej ceny Xboksa One w Polsce. Nieoficjalnie z kolei wspomina o tym, że podstawowy wariant sprzętu ma kosztować 1600 zł.

Microsoft nie ma oficjalnego stanowiska w tej sprawie, ale przedstawiciel firmy przyznał w rozmowie z nami, że opublikowanie cen na stronie było „błędem systemowym”. Na stronie ich już nie ma.

Nie do końca zgadzam się z krążącą w sieci opinią, że „zobaczyli hejt na cenę i zmienili”. Bo wielkiego hejtu nie było, odniosłem raczej wrażenie, że temat przeszedł bez większego echa. Prędzej uwierzę w ludzki błąd, zwłaszcza że od lipca w firmie nastąpiła duża zmiana. Po 8 latach obsługi PR-owej firmy Edelman, teraz to Microsoft samodzielnie będzie prowadził biuro prasowe marki Xbox.

Z drugiej strony – nowe, zapewne niższe kwoty będą mogły stworzyć wrażenie, że MS „obniżył ceny” sprzętu dla polskich graczy. Co wizerunkowo w opinii niektórych może być korzystne. Ale tylko wtedy, gdy zapomną, że premierowa wersja konsoli miała wcześniej 3 gry w pakiecie, a teraz – m.in. w Polsce – ma mieć tylko dwie.

Nie wiadomo, kiedy zostaną zaprezentowane oficjalne ceny. Premiera 5 września.

Marcin Kosman

Więcej na temat: