Zmien skórke
Logo Polygamii

Po premierze Red Dead Redemption w PS Now brak tej usługi w Polsce będzie doskwierać jeszcze bardziej

Dzięki niej będziecie wreszcie mogli zagrać w RDR na PC. To część ważnej umowy Sony z Rockstar, która może uratować Japończyków przed nokautem na przyszłorocznym E3.

Nie wiadomo jeszcze kiedy, ale Sony poinformowało, że gra trafi do PS Now niedługo. Czyli pewnie zanim Polska dołączy do krajów, w których ta usługa streamingowa działa. Ogłoszenie, że Red Dead Redemption trafi do niej jest częścią informacji o partnerstwie Sony i Rockstar przy promocji sequela. Japońska firma szybko pochwaliła się, że wczorajszy teaser nagrano na PS4.

Wbrew pozorom, ta współpraca to ważna informacja. W tym roku przewagę technologiczną będzie mieć PS4 Pro od Sony, ale Microsoft na przyszły szykuje przecież Scorpio. Trudno wyobrazić sobie lepszy lep na graczy, niż Red Dead Redemption 2, wykorzystujące drzemiące w Scorpio moce i pokazujące jaka różnica dzieli nową konsolę Microsoftu od PS4 z dołożonym jednym żeberkiem.

Gdyby Microsoft „przytulił się” do Rockstar, przekonanie graczy do wymiany sprzętu byłoby na pewno o wiele łatwiejsze. A przecież obie firmy współpracowały już ze sobą bardzo blisko, o czym przypomina zdjęcie po prawej i fakt, że dodatki do GTA IV debiutowały na Xboksie 360.

Podobnie jak cytowany wyżej redaktor Eurogamera, po cichu obstawiałem już, że Red Dead Redemption 2 może być podobnym języczkiem u wagi na przyszłorocznym E3. Plotki o tym, która z firm dogada się z Rockstar na jakieś ekskluzywne uprzejmości na pewno byłyby gorącym tematem przed imprezą. Ale Sony postanowiło ukrócić wszelkie domysły zawczasu.

Z przyjemnością ogłaszamy, że posiadacze PS4 jako pierwsi będą mogli nabyć wybrane elementy trybu online w ogromnym, otwartym świecie Red Dead Redemption 2.

Na konkrety jest rzecz jasna za wcześnie, ale sytuacja wydaje się jasna. Rockstar przyjął zaloty Japończyków i drugi adorator będzie musiał obejść się smakiem. Czasowa wyłączność na jakieś dodatki do multiplayera na pierwszy rzut oka nie wydaje się wielkim zwycięstwem, ale jeśli to partnerstwo powstrzyma Microsoft przed „zawłaszczeniem” Red Dead Redemption 2 dla Scorpio w oczach publiki na E3, trzeba będzie Sony pochwalić za mistrzowskie zagranie.

Choć nie wykluczam, że ta historia może się dopiero zaczynać i Microsoft nie zrezygnuje z zabiegów, by przekonać graczy, że jeśli grać w Red Dead Redemption 2 to koniecznie na Xboksie Scorpio.

Maciej Kowalik

Więcej na temat:

 1. Sasilton
  13:50 21.10.2016
  Sasilton

  Z ciekawości sprawdziłem ile kosztowało by najtańsze ogranie RDRa na normalnej konsoli.
  Sama gra to koszt ~60zł z wysyłką.
  Konsole kupimy nawet za 200zł, a jak się postaramy to znajdziemy i Jaspera 😀
  Nawet 300zł nie wydamy. Sprzedając może wyjdziemy 30zł w plecy.

  Ukryj odpowiedzi()
 2. 14:10 21.10.2016
  arewehavinfunyet

  O kurcze, a ja myslalem od zawsze, ze rockstar nalezy do microsoftu i to glownie od nich dostaje kase na robienie gier..