Zmien skórke
Logo Polygamii

Pillars of Eternity 2 zmierza na konsole

Według doniesień gra ma się pojawić na Xboksie One, PS4 i Switchu.

Jak dowiedział się Game Informer, kontynuacja najlepszego współczesnego izometrycznego RPG (I JUŻ), czyli Pillars of Eternity 2, poza pecetami ukaże się również na konsolach. Nie tylko PS4 i Xboksie One, ale – co ciekawe i warte pochwały – również Switchu. Nad portem miałby pracować nie sam Obsidian, a zatrudniona do tej roboty firma Red Cerberus.

Tworzona przez nią wersja konsolowa ma się według tych doniesień ukazać nieco później niż wydanie pecetowe, zaplanowane na 3 kwietnia. Konsolowcy mieliby poczekać do okresu gwiazdkowego.

Chociaż informacje te nie są jeszcze oficjalne, to nietrudno w nie uwierzyć. Pierwsza część Pillars of Eternity również ukazała się na konsolach (bez Switcha), choć zdecydowanie później – ponad 2 lata od premiery. Wygląda na to, że okazała się sukcesem i tym razem Obsidian od początku myślał również o innych platformach.

I bardzo dobrze. Maciek Kowalik twierdził wręcz, że na padzie gra się lepiej niż klawiaturą i myszką. Brzmi to trochę jak herezja, ale w pełni to kupuję. Szczególnie po tym, jak dobrze grało mi się na konsoli w Divinity: Original Sin (do tego stopnia, że „dwójkę”, chociaż już na pececie, też postanowiłem obsługiwać kontrolerem).

No i im większe potencjalne grono odbiorców dla gry, tym lepiej dla Obsidianu i gatunku. Chwała izometrycznym erpegom!

Dominik Gąska

Więcej na temat:

 1. Patryk Fijałkowski
  08:55 07.02.2018
  Patryk Fijałkowski

  Chwała!

  To co, może i jedyneczka na Switcha od razu, mmmm? ;>

  Ukryj odpowiedzi()
  • 13:50 07.02.2018
   pear

   Unity 4 AFAIK nie wspiera Switcha (poza tym wersja ta była strasznie źle zoptymalizowana, a Obsidiani dodatkowo ją zmodyfikowali i wprowadzili własne rozwiązania), a przeniesienie tego wszystkiego na nowszą wersję silnika byłoby czasochłonne i raczej nieopłacalne.

 2. 10:15 07.02.2018
  gseed

  Kto by pomyślał jeszcze kilka lat temu, że takie gry zaczną pojawiać się na konsoli Nintendo.

  Ukryj odpowiedzi()
 3. 13:52 07.02.2018
  pear

  Co jak co, ale akurat z konsol Switch wydaje się najbardziej kompetentną do tego typu gier z uwagi na ekran dotykowy. Ciekawe jak wyjdzie w praniu.