Zmien skórke
Logo Polygamii

ZapowiedziObserver – zapowiedź

Wszystko o Observer. Podstawowe informacje, screeny, zarys fabuły.

Facebook Twitter Google Wykop

Observer


Observer to kolejny, po świetnie przyjętym Layers of Fear, pierwszoosobowy horror od polskiego studia Bloober Team. Tym razem przeniesiemy się jednak w klimaty cyberpunku, a wcielenie się w funkcjonariusza futurystycznej policji sprawi, że w grze pojawi się trochę więcej akcji. Nie zabraknie też oczywiście psychologicznego ciężaru i mrocznych wizji, które stają się powoli znakiem rozpoznawczym krakowskiej ekipy. Co ciekawe, akcja gry toczy się w Polsce.


Gatunek: FPP | Typ gier: horror | Rozgrywka: singleplayer | PEGI: -
Deweloper: Bloober Team
Wydawca: Aspyr Media
Platformy: PC
Data premiery: -
Polska wersja językowa: -

Observer - wymagania sprzętowe


Jeszcze nie są znane. Tekst zostanie zaktualizowany w odpowiednim momencie.

Observer - fabuła


W Observer wcielamy się w Daniela Lazarskiego, funkcjonariusza specjalnej policyjnej jednostki Obserwatorów, której członkowie potrafią hakować umysły cywili. Pewnego dnia otrzymujemy tajemniczą wiadomość od naszego zaginionego syna i wskutek jej treści ruszamy do dusznych zakamarków miasta, gdzie czeka na nas tylko szaleństwo, horror… i liczne nawiązania do rodzimej kultury oraz popkultury. Twórcy zapowiadają badanie granic człowieczeństwa i mierzenie się z konsekwencjami ich przekroczenia.

Observer - galeria


Observer - rozgrywka


Niewiele wiadomo jeszcze o rodzaju rozgrywki, jaki pojawi się w Observer. Pewnym jest widok z pierwszej osoby, atmosfera cyberpunkowego horroru i nieco więcej elementów akcji niż w Layers of Fear. To akurat nie jest wyzwaniem, biorąc pod uwagę, że w tamtej grze nasza interakcja ze światem była minimalna, a liczba wyzwań niemal zerowa. Podczas przygody wykorzystamy nasze umiejętności Obserwatora by zbierać informacje, przesłuchiwać napotkane postacie i włamywać się zarówno do umysłów przestępców, jak i ofiar. Wygląda na to, że Observer będzie oferował więcej mechanizmów kojarzonych z grami, ale jakich dokładnie i jak bardzo rozwiniętych, dowiemy się dopiero w przyszłości.

Observer - produkcja


Pierwszy pomysł na Observera pojawił się w studiu pod koniec 2015 roku, jeszcze przed oficjalną premierą Layers of Fear. Wizja horroru osadzonego w cyberpunkowym świecie natychmiast spodobała się całemu zespołowi. Dodatkową atrakcją miało być zmieszanie tej tematyki z atmosferą Europy Wschodniej, przedstawienie naszej kultury, która dla gracza z innego rejonu świata będzie czymś egzotycznym.

Gra została pokazana światu w 2016 podczas PC Gaming Show odbywającego się na E3. Otrzymaliśmy wtedy teaser trailer i pierwsze fragmenty rozgrywki, w których brakuje jeszcze co prawda wspomnianej polskości, ale z pewnością jest bardzo dużo horroru i cyberpunku. Odzew graczy był bardzo pozytywny.

Od tamtego czasu na temat gry jest bardzo cicho. Dopiero z początkiem 2017 dowiedzieliśmy się, że Aspyr Media ponownie współpracuje z Bloober Team jako wydawca ich tytułu. Dostaliśmy też szereg nowych screenów oraz informacje na temat uniwersum mieszczące się na kartach encyklopedycznych Gamepedii.

Observer - ciekawostki


  • w grze mamy V Rzeczpospolitą
  • twórcy zapisują tytuł gry w stylu, który nawiązuje do kodu programistycznego: >observer_
  • głównym hasłem reklamowym gry jest pytanie: Co byś zrobił, gdyby twoje lęki zostały zhakowane?

  1. 12:26 22.01.2017
    Lothers

    Nie słyszałem o tym tytule, ale widać, że warto czekać.