Zmien skórke
Logo Polygamii

Nowe Pokemony zmierzają na Switcha? 


Wskazują na to ogłoszenia o pracę.

Studio Game Freak, odpowiedzialne za gry z serii Pokemon, rozpoczęło nabór pracowników na potrzeby tworzenia „popularnego na całym świecie RPG”. Wśród opublikowanych przez studio ogłoszeń znalazło się takie, w którym szuka ono grafików 3D do prac nad „postaciami, potworami i przedmiotami” do „gry, którą każdy zna”. Wnioski wydają się oczywiste.

Powstają nowe Pokemony! Co jednak ciekawe, w ogłoszeniu pojawia się również bezpośrednia informacja o tym, że nowa gra przeznaczona będzie na pełnoprawną konsolę. Od grafików wymagane są umiejętności tworzenia modeli postaci „na poziomie Wii U / PS Vity”.

Pokemon Sun (3DS)
Pokemon Sun (3DS)

Biorąc pod uwagę, że gry z serii Pokemon nie ukazują się poza konsolami Nintendo, również tutaj nietrudno domyślić się, o co chodzi. Powstaje nowa odsłona serii na Switcha! Byłoby to zgodne z wcześniejszymi wypowiedziami prezesa Pokemon Company (firmy, która utrzymuje prawa do marki). We wrześniu zeszłego roku powiedział on, że gry z tej serii pojawią się na nowej stacjonarnej konsoli Nintendo.

Wcześniejsze plotki mówiły o tym, że przeznaczone na Switcha Pokemony ukażą się jeszcze w tym roku. Jeżeli nawet okaże się to prawdą, może to nie być zupełnie nowy tytuł, a jedynie odświeżenie ostatniej odsłony Pokemonów z 3DS-a.

Rozsądek podpowiada, że na duży, pełnoprawny tytuł stworzony z myślą o Switchu przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Więcej na temat:

  1. Sasilton
    20:06 20.03.2017
    Sasilton

    Szuka ludzi? Myślałem że już w tym roku coś będzie. Pokemony na emulatorze gdzie można podbić rozdzielczość bardzo ładnie wyglądają.

    Ukryj odpowiedzi()