Zmien skórke
Logo Polygamii

Nintendo Switch i plotek dzicz. Ale ze sprawdzonego źródła

Tak, Laura Kate Dale kontratakuje.

Nintendo musi jej nie lubić. Współtwórczyni portalu Let’s Play Video Games na temat Switcha ma wyjątkowo dużo do powiedzenia. Sprawdziły się jej prognozy dotyczące pierwszego zwiastuna konsoli, potwierdziły się doniesienia o Seasons of Haven… Można więc raczej spokojnie zakładać, że Dale po prostu wie więcej niż inni. I jej plotki mają akurat spore prawdopodobieństwo wiarygodności.

YouTuber OBE1plays porozmawiał z dziennikarką przez Skype’a, co przyniosło sporo potencjalnych informacji na temat Nintendo Switch. Wiemy na przykład, że bateria przy maksymalnym obciążeniu trzyma około trzech godzin i że podłączona do ładowarki (z gniazdem USB) ładuje się szybko. Premierowe egzemplarze konsoli będą miały 32 GB pamięci z możliwością powiększenia tej przestrzeni kartą Micro SD do 128 GB. Sprzęt będzie wyposażony w Bluetooth.

Dowiedzieliśmy się też trochę o kontrolerach zwanych Joy-Conami. Lewy wyposażony będzie w przycisk nagrywania, prawy podczas zadokowania konsoli umożliwi funckje zbliżone do Wiimote’a. Joy-Cony kupimy też oddzielnie od dnia premiery; na dodatkowe stacje dokujące zaczekamy z kolei pół roku. Podobno nie zapłacimy za nie dużo.

Na Switchu nie będzie też Friend Codes, a przy sieciowej infrastrukturze pomaga DeNA. Jeśli zaś chodzi o gry… Dale zdecydowanie zdeptała nadzieje na port Mass Effect Andromeda i Red Dead Redemption 2 – pierwsze nie opłacałoby się po tragicznej sprzedaży Mass Effecta 3 na Wii U, a drugie nie jest możliwe ze względu na relację Rockstara i Nintendo.

Swego czasu swoją porcję plotek dorzucił Tom Phillips z Eurogamera, mówiąc że na Switchu będzie GameCube Virtual Console. Teraz Laura Kate Dale potwierdziła to, mówiąc, że w dniu premiery konsoli dostępne będą tylko trzy gry z GameCuba, zoptymalizowane pod swoje oryginalne rozdzielczości. Nie powinniśmy też bać się żadnych opóźnień, bo Switch faktycznie ma trafić do sklepów w marcu 2017.

Ile z tych informacji się potwierdzi, dowiemy się już niedługo – 12 stycznia w Tokio odbędzie się internetowy stream przybliżający konsolę, a dzień później w Nowym Jorku na specjalnym pokazie do sprzętu dobiorą się dziennikarze. Zacieramy ręce.

Patryk Fijałkowski

Więcej na temat:

 1. Sasilton
  17:20 29.12.2016
  Sasilton

  Na konsolach nawet połowa sprzedanych gier pochodzi z edycji cyfrowych..
  Chyba tylko mniejsze gry tam wejdą, no ale z drugiej strony gry na Switcha nie powinny zajmować dużo miejsca. Takie Mario Kart 8 na WiiU zajmuje 4GB, ale już Xenoblade X prawie 20GB.
  Z tych 32GB dostępne będzie pewnie właśnie około 20GB.
  Karta SD 128GB kosztuje 200zł, więc to dodatkowe koszty.

  Ukryj odpowiedzi()
  • 08:49 30.12.2016
   Eerion

   Połowa?
   Statystyki z 2016 mówią, że w cyfrowej dystrybucji gracze kupili gier za 6,6 miliarda dolarów na wszystkich konsolach razem wziętych. Dla porównania – 35,8 miliarda wydali na PC i ponad 40 miliardach na komórkach. Gier VR sprzedano zaś za 2,7 miliarda.
   Więc albo bardzo się mylisz i fizyczna dystrybucja na konsolach dominuje całkowicie cyfrową, albo sprzedaż gier na konsole jest martwa.
   Co, z czego mi wiadomo, to drugie nie jest nawet bliskie prawdy.

   Ukryj odpowiedzi()