Zmien skórke
Logo Polygamii

Nintendo bierze się za problemy ze Switchem

Firma wchodzi w tryb ustalania faktów.

W wywiadzie z serwisem internetowym Time’a prezes amerykańskiego oddziału Nintendo – pan Reginald Fils-Aime – odniósł się do informacji o problemach niektórych użytkowników Switcha. Chodzi tu o dochodzące od premiery informacje o rozłączających się kontrolerach i rysowaniu się ekranu urządzenia podczas wyjmowania go z docka.

Przy całym entuzjazmie wokół nowej konsoli Nintendo, niektórzy użytkownicy urządzenia skarżą się na te niedogodności. Dotychczas w przypadku problemów z Joy-Conami japońska firma radziła korzystnie z nich w otoczeniu mniejszej liczby sieci Wi-Fi (co może być jednak dość trudne). Wygląda jednak na to, że zamierza postarać się bardziej.

Jeżeli chodzi o synchronizowanie się Joy-Conów, to mogę powiedzieć tyle, że jesteśmy tego świadomi i widzieliśmy część raportów. Zadajemy klientom mnóstwo pytań. Dlatego chcemy, by kontaktowali się oni z naszym wsparciem technicznym, chcemy zebrać jak najwięcej informacji by jak najlepiej zrozumieć sytuację.

Stwierdził pan Reginald. Po zebraniu odpowiedniej ilości danych Nintendo weźmie się za ocenę problemu i spróbuje znaleźć jego rozwiązanie.

Nintendo Switch 8

W przypadku drugiego z najczęściej wspominanych problemów – rysowania się ekranu urządzenia, podczas wyjmowania go z docka – Fils-Aime również radzi amerykańskim klientom kontakt z Nintendo. Zaznacza, że on sam ani jego ludzie podczas setek imprez i pokazów nie zaobserwowali tego problemu.

Jżeli faktycznie się tak dzieje, to chcemy się dowiedzieć, w jakich konkretnie sytuacjach. Dlatego chcemy, żeby klienci dali nam znać przez linię wsparcia technicznego.

Powiedział.

Dominik Gąska

Więcej na temat:

 1. Sasilton
  13:40 11.03.2017
  Sasilton

  Zgaduje że osoby które miały problemy, nie grały w serwerowni, albo pod linią wysokiego napięcia.

 2. 14:38 11.03.2017
  misio-puchatek

  Nie używać wifi, nie używać komórek, wyrzucić akwaria, siedzieć maksymalnie 2m od odbiornika w linii prostej, nie otwierać okien, nie oddychać i najważniejsze nie kupować Switcha.

  Ja nie wiem kto, gdzie i kiedy testował ten sprzęt ale te błędy, które wyszły teraz powinny wyjść w ciągu pierwszego tygodnia testowania gdziekolwiek. Ale wygląda na to, że testy były robione przy biurku projektanta czyli jakieś 30-50cm między konsolą, a kontrolerami. Pytanie czy problem leży po stronie softu czy sprzętu. Patrząc na yt problem jest w sprzęcie, a to będzie bardzo kosztowne dla Nintendo i może ich skutecznie dobić. To już kolejna konsola, która zalicza mocną wpadkę na premierze i nie zapowiada się na jakiś większy sukces patrząc na możliwości.

  A co do rysowania, przecież to oczywiste, że coś co o siebie ociera musi się rysować, a z tego co widziałem i czytałem Nintendo nie pomyślało o jakimkolwiek zabezpieczeniu między ekranem, a plastikiem stacji dokującej albo po prostu w ogóle nie pomyśleli o zrezygnowaniu z tej przedniej ściany jak w wypadku 3DS’a. Tam sprzęt się kładzie w ładowarce i tyle. Nie ma się co o co porysować.

  Ukryj odpowiedzi()
  • 16:47 11.03.2017
   gseed

   Te problemy dotykaja niewielkiego procenta posiadaczy konsol. Tylko jak zawsze w przypadku takich problemow sa one naglosnione do takiego stopnia, ze wydaje sie, iz dotycza kazdego posiadacza konsoli.

   Ukryj odpowiedzi()
   • Jellycrusher
    18:44 13.03.2017
    Jellycrusher

    No to fajnie, tylko że takich problemów nie powinien mieć nikt, kto zapłacił tak wygórowaną cenę za tę konsolkę…

    Ukryj odpowiedzi()
    • NeoRetro
     20:35 13.03.2017
     NeoRetro

     Wygórowana? W porównaniu do czego? Skoro Switch jest nowatorską konsolą hybrydową, to nie ma do czego go porównać, więc to gadanie o wygórowanej cenie Switcha to jest pierdolamento.

    • NeoRetro
     20:56 13.03.2017
     NeoRetro

     Wygórowana? W porównaniu do czego? Skoro Switch jest nowatorską konsolą hybrydową, to nie ma do czego go porównać, więc ta cała gadanina o wygórowanej cenie Switcha jest niepoważna.

    • 08:02 14.03.2017
     RealWaaagh

     Chyba żartujesz, prawda ? Konsola jest tańsza od porządnego tabletu. A jest porządnym tabletem z kontrolerami i stacją dokującą. Cena jest ustalona na prawidłowym poziomie. Jak by była zbyt wysoka to sprzęt nie zostałby wyprzedany prawie na całym świecie.

     Ukryj odpowiedzi()
     • 10:56 14.03.2017
      pear

      Porządny tablet z wyświetlaczem 720p, z odrzutami produkcyjnymi w przypadku których bad pixele wg Nintendo są „normalną rzeczą”, nie podlega z tego tytułu reklamacji, bez odpornego na zarysowania szkła na przodzie, wykonany z plastiku, który ulega fizycznym obrażeniom od naklejenia skórek ochronnych?

      Porządny tablet bez możliwości przeglądania Internetu, bez jakichkolwiek funkcji multimedialnych?

      Porządny tablet korzystający ze zmodyfikowanej, ale przestarzałej architektury, która nie pozwala flagowemu launch title w osiągnięciu 1080p, a jedynie 900p, ale nawet tu nie pozwala na zachowanie płynnych 30fps?

      Nintendo może uważa się za Apple rynku gier, stąd te nieadekwatne ceny i pycha, ale jakościowo nawet nie stali obok.

      Ukryj odpowiedzi()
      • 12:37 14.03.2017
       festine

       Ty chyba nie widziałeś co Apple potrafi zrobić ze swoimi fanboyami, wierzącymi w ową niby-jakość. Start Switcha nawet gdyby dotyczył wszystkich jego odbiorców to pestka. Co byś powiedział gdyby tegra w Switchu powodowała losowe wywałki sprzętu i Nintendo z przyznaniem się do tego czekało na wygaśnięcie gwarancji? Bo tak działa Apple.

      • NeoRetro
       20:52 14.03.2017
       NeoRetro

       O to jaki tablet zapewnia lepsze sterowanie niż Switch nie zapytam, bo wiadomo, że żaden. Ale zapytam o to jaki tablet w cenie Switcha ma moc zbliżoną do PS3? Z tego co mówią ludzie (np. Archon) Switch w Zeldzie trzyma stałe 30 fpsów, a spadki są okazjonalne, typu raz na godzinę, więc czepianie się, że nie ma 30 fpsów w Zeldzie to jest plotka. Z tego co się orientuję, ekrany odporne na zarysowania są kruche, więc całe szczęście, że nie zastosowano ich w Switchu. Nakleja się protektor i problem rysowania rozwiązany. Obstawiam, że martwe piksele w Switchu, nie są problem, bo są bardzo małe. No ale musiałbym to na własne oczy zobaczyć, żeby mieć pewność, czy to jest problem.

       Ukryj odpowiedzi()
       • 22:21 14.03.2017
        pear

        Lol, 720p na 6,2 calach to bardzo małe (w domyśle niewidoczne) piksele xDD

        Pojedyncze piksele (nie bad-pixele, bo nawet chińskie urządzenia sprzed kilku lat miały wyższej jakości materiały niż odrzuty kupowane po taniości przez Nintendo; zwykłe, z których składa się obraz) widziałem nawet na mojej starej komórce 720p na 4,7 cala.

        „O to jaki tablet zapewnia lepsze sterowanie niż Switch nie zapytam, bo wiadomo, że żaden.”

        Każdy z gripem pod dual-shocka.

        Ukryj odpowiedzi()
        • NeoRetro
         00:25 15.03.2017
         NeoRetro

         Grałeś kiedyś na dual-shocku podłączonym do tabletu (co najmniej 6-calowego) za pomocą gripa? Znasz kogoś kto grał i był zadowolony? Taki grip to tylko ze smartfonem ma sens.

         Ja bym na pewno nie widział pikseli w 720p przy 4,7 calach w grach 3D, bo ledwo co je widzę czasami w 540p (też przy 4,7″) w Mountain. Widzę je wyraźnie tylko przy skrajnej kolorystyce (Hidden my game by mom)

         Skoro Nintendo korzysta z materiałów gorszych niż chińskie sprzed kilku lat, to od kogo je kupuje? Haha. A nie spoko, faktycznie może kupować chińskie, ale sprzed kilkunastu lat, haha.