Zmien skórke
Logo Polygamii

News dnia: Ryan Reynolds zagra Detektywa Pikachu

Pikapool (autor nieznany)
Deadpool użyczy żółtej myszy zarówno ruchów, jak i głosu.

No bo kto inny miałby wcielić się w Pikachu, który nie tylko mówi po angielsku, ale jeszcze biega w czapce Sherlocka Holmesa i rozwiązuje zagadki? Oczami wyobraźni widzę rosnący uśmiech Reynoldsa, gdy poznaje tę ofertę. I stało się: The Hollywood Reporter donosi, że aktor – znany chyba najbardziej z roli Deadpoola – zagra tytułową rolę w nadchodzącym „Detective Pikachu”.

Jeśli natomiast zastanawiacie się, czym, do cholery, jest Detektyw Pikachu, to śpieszę z wyjaśnieniami – to taki spin-off Pokémonów, który pojawił się tylko w Japonii w formie gry o Pikachu rozwiązującym kryminalne zagadki. Tytuł pojawił się na Nintendo 3DS w 2016, ale teraz, gdy w Hollywood ma pojawić się ekranizacja z Reynoldsem, podejrzewam, ze europejska premiera to tylko kwestia czasu.

Ale wracając do samego aktora – jeśli wierzyć źródłom The Hollywood Reporter, rola Reynoldsa nie ograniczy się do głosu. Odtwórca Deadpoola ma też wziąć udział w sesjach motion capture, by użyczyć Pikachu swoich ruchów. I w tym momencie nawet bardziej niż sam film, chcę obejrzeć jakiś porządny Making of. Obserwowanie Serkisa chodzącego jak Gollum czy Cumberbatcha wcielającego się w Smauga to kapitalna sprawa, ale Reynolds biegający jako Pikachu może ich przebić.

Byłoby też coś ironicznego, gdyby okazało się, że najgłupszy, najbardziej absurdalny pomysł okaże się jedną z lepszych ekranizacji gier w historii. Wiadomo, konkurencja nie jest zbytnio silna, niemniej za „Detektywa Pikachu” trzymam kciuki. Obok żółtego, elektrycznego Reynoldsa w roli młodocianego wspólnika Pokémona wystąpi jeszcze Justice Smith, którego zobaczymy choćby w nadchodzącym Jurassic World: Upadłe królestwo.  Chłopak będzie poszukiwał swojego porwanego ojca. Pomoże mu Pikachu, bo kto inny.

Patryk Fijałkowski

Więcej na temat:

 1. Aimagylop
  12:45 07.12.2017
  Aimagylop

  „No bo kto inny miałby wcielić się w Pikachu, który nie tylko mówi po angielsku, ale jeszcze biega w czapce Sherlocka Holmesa i rozwiązuje zagadki? ”
  Danny DeVito.

 2. Sevven
  00:10 08.12.2017
  Sevven

  Mam nadzieje że w zachodniej wersji będzie do wyboru oryginalny dub.

 3. 12:21 08.12.2017
  Naysayer

  Patryku nawet nie raczyłeś poszukać autora tej grafiki.
  Google ma wspaniałą opcje wyszukiwania obrazów.
  Pomogę ci.
  Autorem tej pracy jest Ralph Andres (Ramtraz).
  http://pixologic.com/blog/2016/09/zbrushcentral-highlights-september-19-23/

  Przyłóż się następnym razem, albo wybierz inny obraz na tytuł newsa.

  Ukryj odpowiedzi()