Zmien skórke
Logo Polygamii

Nerdowski American Dream - stwórz pracującego za ciebie bota i 6 lat graj w LoL-a

Co prawda dream zmienił się w nightmare, bo po takiej przerwie delikwent zapomniał tego, co zapewniało mu utrzymanie, ale co się nagrał przez te lata to jego.

Testowanie oprogramowania może być żmudną i w gruncie rzeczy nudzącą pracą. Ciągłe raportowanie, nowe błędy pojawiające się z okazji aktualizacji, no i siedzenie przez kilka, kilkanaście godzin przy jednej funkcji, która potem może okazać się zbędna.

Zdecydowanie nie brzmi to tak fajnie, jak niektórzy chcieliby sobie wyobrażać i trudno się dziwić, że część osób tego nie lubi. No ale od czego jest ludzka kreatywność? A jeśli dodatkowo stoją za nią odpowiednie umiejętności? Wtedy mamy historię użytkownika Reddita o ksywce FiletOfFish1066.

Pracował on właśnie jako tester w dużej firmie w San Francisco i choć płaca była dobra, wolał skupić się na innych przyjemnościach, jak League of Legends. Dlatego przez osiem miesięcy tworzył zestaw skryptów i algorytmów mających na celu automatyzację procesu testowania. Wyszło mu tak dobrze, że przez sześć lat nikt nie połapał się, że facet dostaje pieniądze za granie w swoją ulubioną grę.

To nie żart. Przez ostatnich sześć lat nie robiłem w pracy nic. Przez 40 godzin tygodniowo przychodziłem do biura, grałem w LoL-a, przeglądałem Reddita, robiłem to, na co akurat miałem ochotę. Przez ten okres realnie pracowałem może 50 godzin i nikt się tym nie przejął. Testy przeprowadzały się poprawnie, nie miałem w pracy przyjaciół, więc poza szefem i deweloperami oprogramowania nikt ze mną nie rozmawiał.

Napisał na Reddicie, zanim jego konto zniknęło z serwisu. Najzabawniejsze w tym wszystkim natomiast jest to, że FiletOfFish1066 stracił już umiejętności, które umożliwiły mu stworzenie bota. Przez sześć lat opieprzania się zapomniał, jak się programuje, a kiedy sprawa wyszła na jaw, firma bardzo szybko złożyła mu propozycję rozwoju poza jej strukturami.

Chłop utratą pracy raczej nie musi się martwić, przynajmniej na razie, bo mieszkając z mamą i dobrze zarabiając udało mu się odłożyć około 200 tysięcy dolarów, także spokojnie zdąży przypomnieć sobie całą wiedzę i znaleźć pracę. Przyznaje natomiast, że ma inny problem – uzależnił się od piwa i League of Legends.

Pora wyleczyć się z uzależnienia od LoL-a i piwa. Postaram się przypomnieć sobie wiedzę i złożyć CV w kilku firmach. Wszystko przemyślałem i wydaje mi się, że kiedy wróci to, czego zapomniałem pojawi się też motywacja. Zawsze lubiłem programowanie, po prostu jestem leniwym matołem.

Kolejny nawrócony. Pamiętajcie – pracę należy traktować poważnie, a nie się obijać. Ciekawe, jak dalej potoczą się losy FiletOfFisha? Może, wzorem pewnego Rosjanina walczącego z Bethesdą, postanowi pozwać Riot Games, które przecież zrobiło tak wciągającą grę, że aż idzie się od niej uzależnić.

Swoją drogą, ja bym go zatrudnił. Skoro facet stworzył coś, co jest w stanie wykonywać pracę za testerów, nie trzeba temu płacić, dawać urlopów, nie choruje i nie marudzi, że mu źle, to wiecie, jak duże oszczędności byłyby to dla firmy?

Bartosz Stodolny

Więcej na temat:

 1. 15:53 21.06.2016
  madoc

  Ale właściwie, to dlaczego go zwolnili? Skoro przez 6 lat nikomu wyniki jego pracy nie przeszkadzały, to chyba znaczy to, że jego algorytmy działały, więc albo coś jest nie tak z zakresem jego obowiązków, albo napisał tak świetne algorytmy.

  Swoją drogą : „firma bardzo szybko złożyła mu propozycję rozwoju poza jej strukturami.” – bardzo mi się podoba ten eufemizm.

 2. 15:55 21.06.2016
  Bartłomiej Nagórski

  Okej, aż się zalogowałem żeby zostawić ten komentarz.

  „dream zmienił się w nightmare” – serio? SERIO?!

  Ukryj odpowiedzi()
 3. Paweł Kamiński
  18:55 21.06.2016
  Paweł Kamiński

  „Testowanie oprogramowania może być żmudną i w gruncie rzeczy nudzącą pracą.”

  E tam, bzdura. 😀

  Ukryj odpowiedzi()