Zmien skórke
Logo Polygamii

Kolejne plotki sugerują, że Ubi szykuje aż dwie duże gry z serii Assassin's Creed na 2014 rok

Kto obstawiał, że jesienią zbadamy tajemnice rewolucji francuskiej?

To chyba ten czas w roku, kiedy zwykłe plotki o epokach, które odwiedzi seria zaczynają nabierać poważniejszych kształtów. Kotaku do standardowej wyliczanki dorzuciło dziś obrazki i kilka ciekawych informacji z nimi związanymi.

Wygląda na to, że Ubisoft szykuje na 2014 nie jedną, dużą odsłonę serii, a dwie. Assassin’s Creed Unity miałoby trafić na Xboksa One i PS4. Druga z gier (być może o podtytule Comet) będzie przeznaczona dla 360 i PS3. PC zapewne dostanie obie gry, aczkolwiek tego źródła nie precyzują. Kotaku łączy swoje informacje z wcześniejszymi plotkami, które mówiły, że akcja Unity toczyć się będzie w trakcie rewolucji francuskiej, której przyjrzymy się z perspektywy kolejnego nowego bohatera serii – Arno.

Jeśli oglądając obrazki zaczniecie kręcić nosem, to przypomnijcie sobie, że pochodzą one z bardzo wczesnej wersji gry. Służą raczej do uwiarygodnienia informacji, a nie prezentowania jej jakości. No i przypatrzcie się prawemu górnemu rogowi. „Parkour Down” i „Parkour Up”, to nowe dla serii komendy. Dziennikarz Kotaku twierdzi, że ma to związek ze zmianą mechaniki pokonywania przeszkód w Unity.

Rewolucja francuska? Czytając coroczne plotki i Wasze reakcje wiem, że ten okres w historii cieszył się sporym poparciem graczy. Nowa mechanika parkouru? Oby! Dwie pełnoprawne odsłony serii w jednym roku? Z jednej strony, Kotaku słusznie zauważa, że pozwoliłoby to uniknąć międzygeneracyjnego rozkroku, który sprawia, że gry na PS4 i X1 są mocno zakotwiczone w przestarzałej technologii. Prawdziwie nextgenowy Asasyn mógłby sprawić, że znów zainteresuję się tą serią. Tyle tylko, że zbrzydła mi właśnie przez wydawanie kolejnych odsłon co roku, bez choćby śladu rozwoju podstawowych mechanik. Cóż, poczekamy – zobaczymy.

[źródło: Kotaku]

Maciej Kowalik

Więcej na temat: