Jadwiga używa umiejętności "unia polsko-litewska", czyli Polska w Civilization VI

Jadwiga używa umiejętności "unia polsko-litewska", czyli Polska w Civilization VI

Jadwiga używa umiejętności "unia polsko-litewska", czyli Polska w Civilization VI
Patryk Fijałkowski
21.12.2016 11:21

Nie jest to zaskoczenie, biorąc pod uwagę przedpremierowe przecieki, ale ważne, że w końcu mamy naszą husarię.

Tak jak Kazimierz Wielki w "piątce" zawitał w dodatku, tak i teraz Jadwiga z husarią dołącza do państw Civilization 6 za pośrednictwem DLC. Przyjemność grania naszym pięknym krajem kosztuje pięć euro. Umiejętnością Polski jest tutaj złota wolność, która pozwala przejmować sąsiednie pola (nawet innej cywilizacji) po wybudowaniu fortu lub dzielnicy wojskowej. Tęskniliście za bombą kulturową?

W zestawie dostaliśmy też oczywiście husarię, która zmusza przeciwnika do odwrotu w momencie, gdy zada więcej obrażeń niż sama otrzymała, i... sukiennice! Te średniowieczne budynki handlowe zapewniają złoto za szlaki wewnętrzne i premię do produkcji związaną z zagranicznymi szlakami handlowymi. Oprócz tego Polska otrzymuje miejsce na dziką kartę w miejscu na doktrynę wojskową.

CIVILIZATION VI – First Look: Poland - International Version (With Subtitles)

Wróćmy jednak do uroczo animowanej Jadwigi. Jak pisałem, ma ona umiejętność "unia polsko-litewska" (moja ulubiona umiejętność!) wzmacniającą jej religijną siłę. Co to oznacza? Ano to, że każde miasto "zbombardowane" w ramach złotej wolności przyjmuje jednocześnie religię Polski. Król Jadwiga ma też relikwie dające dodatkową wiarę, kulturę i złoto. Dzielnice świątynne dostają natomiast premię za sąsiedztwo.

I co, jak Wam się widzi granie Polską? Bomba kulturowa i husaria zachęcają raczej do ofensywnej gry. Jeśli natomiast Jadwiga i spółka Was nie przekonują, możecie jeszcze skusić się na DLC wprowadzające scenariusz wikingów, sześć miast-państw i trzy cuda natury. Za nie również zapłacicie pięć euro. Oprócz tego gra doczekała się aktualizacji dodającej nową mapę Ziemi i menu scenariusza oraz poprawiającej błędy i balans.

To chyba tyle. Jeśli jeszcze zastanawiacie się nad Civilization VI, przypominamy tylko, że jest bardzo dobrze i służymy kilkoma radami na start.

Patryk Fijałkowski

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)