Zmien skórke
Logo Polygamii

Gramy w Nighthaw-X3000, nową grę Nikodema Szewczyka [wideo]

Trzy lata temu o Nikodemie Szewczyku zrobiło się całkiem głośno, wszak nie mamy w Polsce zbyt wielu tak młodych twórców, którzy osiągnęli sukces. Teraz Szewczyk wraca z nową grą.

Nighthaw-X3000 jest typowym vertical shoot’em up’em, utrzymanym w klimacie lat 80. XX wieku, co podkreśla oprawa audiowizualna i suche żarty. Gracz wciela się w postać Jamesa Pileckiego, elitarnego pilota do zadań specjalnych, który stracił żonę. Jego historię poznajemy w sposób zdawkowy, podczas gdy nasz bohater opróżnia jeden ze swych ostatnich kufli piwa. Niedługo później lądujemy za sterami myśliwca, by ratować planetę przed inwazją obcych. Zobaczcie jak wygląda to w praktyce:

Tutaj znajdziecie natomiast nasz wywiad z Nikodemem Szewczykiem, przeprowadzony krótko po premierze Top Hat, jego pierwszej głośnej wśród miłośników platformówek indie grze. Nighthaw-X3000 ma dzisiaj swoją premierę, na Steamie kosztuje 9 euro.

Paweł Wysowski & Paweł Olszewski

Więcej na temat:

Najczęściej czytane

01

Najciekawsze promocje na weekend: Nowe gry w PlayStation Summer Sale, wszystko od Telltale i Rebellion za półdarmo, a także taniutka Zelda na Wii U

02

Najciekawsze promocje na weekend: Końcówka PlayStation Summer Sale, wyprzedaż powystawowych gier na PS4 i Xbox One S za 899 zł

03

Naukowcy dowiedli, że granie w FPS-y może prowadzić do zmian w mózgu

04

Uncharted: Zaginione Dziedzictwo – recenzja. Faktycznie zaginęło

05

Hellblade: Senua’s Sacrifice – recenzja. W tym szaleństwie jest metoda

06

Outcast, czyli najlepsza gra na świecie

07

Mroczna Wieża – recenzja filmu. Ani chwili dumy w Świecie Pośrednim

08

Sudden Strike 4 – recenzja. Wreszcie konsolowy RTS, od którego nie bolą zęby

09

Powstał serial komediowy o e-sporcie. W rolach głównych: dwóch youtuberów

10

Observer – recenzja. V Rzeczpospolita Cyberpunkowa

Popularne Gry