Zmien skórke
Logo Polygamii

FIFA 18 z Cristiano Ronaldo na okładce i prztyczkiem w nos właścicielom Switcha

Electronic Arts pokazało również pierwsze wideo z gry z piłkarzem Realu.

Nie ma najwyraźniej niczego, co nie byłoby w zasięgu Cristiano Ronaldo. Portugalczyk dopiero co po raz kolejny w swojej karierze wygrał wraz z Realem Ligę Mistrzów (strzelając dwa z czterech goli swojej drużyny), a teraz jeszcze okazuje się, że stanie się twarzą Fify 18. Fiu, fiu.

Wraz z podaniem tej informacji EA chwali się również sesją nagrań treningowych, w której wziął udział zawodnik. Studio EA Capture w Madrycie zarejestrowało podczas niej „dane na temat przyspieszenia, rytmu biegu, umiejętności i technik strzelania Cristiano Ronaldo”. Dzięki nim jego postać i osobowość ma być w grze oddana z wielką pieczołowitością. No, żeby tylko nie przesadzili z tą osobowością.

To nie jest oryginalna okładka, a wariacja na jej temat od Fakes Forge.

Najlepszy gracz na świecie pomógł wykonać największy skok technologiczny, jaki kiedykolwiek zrobiliśmy. Jesteśmy bardzo podekscytowani współpracą z Cristiano – pracując z nim nauczyliśmy się dużo o jego unikalnym stylu gry i tym, co czyni go tak bardzo wyjątkowym. Jego pasja, energia i grono fanów z całego świata sprawiają, że jest idealnym ambasadorem FIFA 18.

Mówi w oficjalnej informacji prasowej EA Aaron McHardy, starszy producent gry. Ronaldo dodaje, że obecność na okładce Fify to „prawdziwa przyjemność” i „wspaniałe uczucie”.

Electronic Arts przypomina również, że Cristiano Ronaldo – zawodnik, którego można uznać za dość kontrowersyjnego – jest jednocześnie często uważany za najlepszego aktywnego obecnie piłkarza i jednego z najlepszych w całej historii. Warto wspomnieć, że FIFA uznała go za zawodnika roku 2016. Jest to także pierwszy piłkarz, który strzelił ponad 100 goli w europejskich rozgrywkach.

No to teraz tylko byle nie dotknęła (albo wręcz przeciwnie, jak powiedzą złośliwcy, byle dotknęła) go tzw. „klątwa Maddena”. Jak w zeszłym roku pisał Maciej Kowalik, liczba zawodników, którzy po trafieniu na okładkę jednej z gier EA zaliczali nagle gwałtowne spadki formy czy inne problemy, jest zaskakująco duża…

Wśród wszystkich tych ochów i achów warto też wspomnieć o negatywnej stronie nowej Fify. Jak się okazje (i co EA zaznacza w swojej informacji prasowej) „nie wszystkie funkcje gry będą dostępne na wszystkich platformach”. Jak z kolei można przeczytać na końcu trailera, silnik Frostbite i tryb Journey: Hunter będą dostępne wyłącznie w wersjach na PC, Xboksa One i PlayStation 4.

Można się więc spodziewać, że właściciele konsoli Nintendo dostaną uboższą wersję gry, analogicznej do tej, która ukaże się na X360 i PS3. Czyżby to kolejny argument za tym, że z wsparciem zewnętrznych developerów na Switchu wcale nie będzie tak różowo, jak – po raz kolejny – nam obiecano?

Dominik Gąska

Więcej na temat:

 1. 20:44 05.06.2017
  darudesandstorm

  [quote]No, żeby tylko nie przesadzili z tą osobowością.[/quote]
  [quote]zawodnik, którego można uznać za dość kontrowersyjnego[/quote]

  Polygamie zawsze odwiedzam ze względu na merytoryczność, a nie atencyjnie nacechowane emocjami wypowiedzi.

  Wydaje mi się, że w tym piłkarzu nie ma zbyt wiele kontrowersji, chociaż jest, szczególnie w Polsce, tworzona kontrowersyjna otoczka z jego udziałem przez zakompleksione osoby.

  Ukryj odpowiedzi()
  • Freszu
   21:12 05.06.2017
   Freszu

   Hmm, może Dominik wspomina jego występy w Manchesterze United i wczesną grę w Realu? Nigdy nie byłem fanem Cristiano, bo zawsze wydawał mi się na boisku niedojrzały, był za łatwo wyprowadzany z równowagi i zachowywał się jak zakompleksione dziecko (chociaż po relacjach z jego dzieciństwa i życia prywatnego – nie dziwię się). Inni zawodnicy też mają swoje za uszami, po prostu są mniej znani oraz medialni od tak popularnego sportowca. Mam wrażenie, że Zidane zrobił z niego „mężczyznę”. Kontrowersyjność prawdopodobnie wywodzi się z jego rywalizacji z Messim (który teraz jest jedną z maskotek PES’a). Bardzo trudno porównywać ich jako piłkarzy, a co dopiero ludzi.

   Ukryj odpowiedzi()
   • 22:53 05.06.2017
    Dominik Gąska

    No mi się te „kontrowersje” i całe śmichy chichy z Ronaldo trochę śmieszne i niezbyt mądre wydają. Nie jestem jakimś szczególnym fanem piłki, więc nie wiem tak do końca, na ile są uzasadnione, ale z drugiej strony fakty i osiągnięcia trochę mówią za siebie .

  • simpson
   08:44 06.06.2017
   simpson

   gościu jest obecnie najlepszym piłkarzem świata, więc muszą się czepiać innych rzeczy