Zmien skórke
Logo Polygamii

Fallout 4 VR "rozsadzi Wasz umysł". Jak już kiedyś się ukaże

Konkretnych informacji należy oczekiwać dopiero na tegorocznym E3.

Przepraszam, ale nie wierzę w Fallout 4 VR. Znaczy – nie potrafię łyknąć, że ktoś rzeczywiście zamierza przenieść grę rozmiaru typowego bethesdomolocha w wirtualną rzeczywistość. Ale wydawca nie przestaje szarżować z obietnicami dotyczącymi tego domniemanego cudeńka. Pete Hines zapowiada, iż na tegorocznym E3 zobaczymy nareszcie „wijarowego” Fallouta w pełnej krasie. I, wiecie, to, co zobaczymy, rozsadzi nasz umysł. Coś dużo tych eksplozji dzisiaj.

W wywiadzie z HipHopGamerem Hines przekazuje takie słowa Todda Howarda:

Fallout 4 VR będzie najbardziej niesamowitą rzeczą, jaką widzieliście w swoim życiu. Nawet nie potraficie sobie wyobrazić, jakie to uczucie, jak realistycznie to wygląda.

A jednak. Nawet dwa razy „jednak”. 1 – o przyszłości samej technologii wypowiada się o wiele racjonalniej:

Sądzę, że VR urośnie. Zostanie zaakceptowany, stanie się bardziej powszechny. Osobiście nie wierzę, by kiedykolwiek stał się dziedziną, którą przyćmi klasyczne gry. Gdy ja gram, moja żona lubi obserwować rozgrywkę. Jeśli miałbym na głowie jakiś cholerny hełm i powiedziałbym jej „nie zależy mi nawet, czy jesteś w pokoju”, nie byłaby zadowolona. Ale nie mam ani jednej wątpliwości, że technologia się rozrośnie.

2 – sam Pete Hines nie gra w VR. Jego organizm nie znosi tego najlepiej. Serio.

Co do Fallouta w VR, wolę pozostać na razie sceptyczny. Zbyt wiele niewiadomych. Czy rzeczywiście projekt będzie ograniczony do HTC Vive i pecetów? Czy dla tak małej publiczności tworzy się gigantyczną grę, dziesiątki godzin zabawy? A może skończy się na kolejnej wariacji kanonicznego doświadczenia? Po Resident Evil VII wiem już, że na gogle można dostarczyć pełnoprawną produkcję AAA. I chciałbym zobaczyć takich dużo więcej.

Adam Piechota

Więcej na temat:

 1. 14:32 22.03.2017
  mrll

  „rozsadzi Wasz umysł”
  „nie zależy mi nawet, czy jesteś w pokoju”

  CO? Google translate wam to tłumaczył?

  Ukryj odpowiedzi()
 2. Simplex
  14:47 22.03.2017
  Simplex

  Przepraszam, ale nie wierzę w Fallout 4 VR. Znaczy – nie potrafię łyknąć, że ktoś rzeczywiście zamierza przenieść grę rozmiaru typowego bethesdomolocha w wirtualną rzeczywistość.

  Todd Howard: „Fallout is going great. There’s a lot of work to be done, but it’s super exciting. We are doing the whole game,” he assured us. „You can play it start to finish right now, and the whole thing really works in terms of interface and everything.” – http://www.glixel.com/news/todd-howard-talks-fallout-4-vr-vats-in-vr-is-awesome-w467763

 3. Simplex
  14:54 22.03.2017
  Simplex

  „Czy dla tak małej publiczności tworzy się gigantyczną grę, dziesiątki godzin zabawy?”

  Nie tworzy się nowej gry od zera, a jedynie dostosowuje juz istniejącą grę, co jest kilkadziesiąt (jak nie kilkaset) razy mniej pracochłonne.

 4. ZeusEx
  17:07 22.03.2017
  ZeusEx

  Bethesda już rozsadziła mój umysł Falloutem 4 – jak można było tę grę tak ****** 😛

  Ukryj odpowiedzi()
 5. 17:44 22.03.2017
  princefluff

  Wpierw marudzenie, że na VR nie ma gier AAA. Teraz marudzenie, że ktoś robi na VR grę AAA. Logiczne.