Zmien skórke
Logo Polygamii

E-sport oficjalną dyscypliną podczas Igrzysk Azjatyckich

źródło: Olimpijska Rada Azji
Gracze zaczną dostawać medale w 2022.

Rok temu pisaliśmy o tym, że e-sport będzie miał swoje własne „Igrzyska Olimpijskie”. Wtedy mieliśmy na myśli eGames, niezależną imprezę o strukturze zbliżonej do igrzysk, teraz jednak idziemy o krok dalej – bo przecież e-sport może tylko rosnąć.

SpspspOlimpijska Rada Azji ogłosiła, że podczas Igrzysk Azjatyckich w 2022 e-sport stanie się oficjalną dyscypliną sportową. Nie powinno dziwić, że akurat Azjaci, u których kultura e-sportowa jest zdecydowanie najsilniejsza, pierwsi w historii decydują się na taki krok. Na Igrzyskach Azjatyckich w 2018 gry wystąpią jeszcze jako sport pokazowy, ale potem będziemy mogli mieć już złotych medalistów w Fifę czy League of Legends.

Igrzyska Azjatyckie, nawet jeśli w pewien sposób egzotyczne dla osób spoza Azji, to jedna z największych imprez sportowych na świecie, która trwa już od 1951. Decyzja Olimpijskiej Rady Azji z pewnością zwróci uwagę całego świata, polepszając status e-sportu na całym świecie. Ciekawe kiedy „nasze” igrzyska olimpijskie podejmą ten sam krok? Myślicie, że to tylko kwestia czasu?

dffdNie byłoby to takie dziwne w dobie tego, co dzieje się wokół tematu. W samej Polsce mamy już przecież klasy o profilu e-sportowym czy plany na kanał telewizyjny w całości poświęcony tej dziedzinie. Wspomniana na początku inicjatywa eGames jest bardzo dobra, ale miejsce wśród oficjalnych dyscyplin sportowych igrzysk olimpijskich byłoby jeszcze lepsze.

Swoją drogą ciekawe jakie dokładnie gry pojawią się na igrzyskach azjatyckich? Jednym ze sportów pokazowych jest FIFA 17, więc pewnie m.in. tej serii można spodziewać się w 2022.

Patryk Fijałkowski

Więcej na temat:

Najczęściej czytane

01

Skoro znamy już polską cenę Xboksa One X, to spróbujmy złożyć podobnego peceta

02

Uncharted: Zaginione Dziedzictwo – recenzja. Faktycznie zaginęło

03

Najciekawsze promocje na weekend: Końcówka PlayStation Summer Sale, wyprzedaż powystawowych gier na PS4 i Xbox One S za 899 zł

04

Naukowcy dowiedli, że granie w FPS-y może prowadzić do zmian w mózgu

05

Skąpo ubrana kobieta zamiast pająka? Twórcy Cienia wojny bronią swojej wizji Szeloby

06

Iron Harvest na pierwszym gameplayu wygląda jak Company of Heroes: Dieselpunk

07

Outcast, czyli najlepsza gra na świecie

08

Nie łowię ryb, ale po zwiastunie Fishing Planet czuję, że muszę zacząć

09

Mroczna Wieża – recenzja filmu. Ani chwili dumy w Świecie Pośrednim

10

Sudden Strike 4 – recenzja. Wreszcie konsolowy RTS, od którego nie bolą zęby

Popularne Gry