Zmien skórke
Logo Polygamii

E-sport oficjalną dyscypliną podczas Igrzysk Azjatyckich

źródło: Olimpijska Rada Azji
Gracze zaczną dostawać medale w 2022.

Rok temu pisaliśmy o tym, że e-sport będzie miał swoje własne „Igrzyska Olimpijskie”. Wtedy mieliśmy na myśli eGames, niezależną imprezę o strukturze zbliżonej do igrzysk, teraz jednak idziemy o krok dalej – bo przecież e-sport może tylko rosnąć.

SpspspOlimpijska Rada Azji ogłosiła, że podczas Igrzysk Azjatyckich w 2022 e-sport stanie się oficjalną dyscypliną sportową. Nie powinno dziwić, że akurat Azjaci, u których kultura e-sportowa jest zdecydowanie najsilniejsza, pierwsi w historii decydują się na taki krok. Na Igrzyskach Azjatyckich w 2018 gry wystąpią jeszcze jako sport pokazowy, ale potem będziemy mogli mieć już złotych medalistów w Fifę czy League of Legends.

Igrzyska Azjatyckie, nawet jeśli w pewien sposób egzotyczne dla osób spoza Azji, to jedna z największych imprez sportowych na świecie, która trwa już od 1951. Decyzja Olimpijskiej Rady Azji z pewnością zwróci uwagę całego świata, polepszając status e-sportu na całym świecie. Ciekawe kiedy „nasze” igrzyska olimpijskie podejmą ten sam krok? Myślicie, że to tylko kwestia czasu?

dffdNie byłoby to takie dziwne w dobie tego, co dzieje się wokół tematu. W samej Polsce mamy już przecież klasy o profilu e-sportowym czy plany na kanał telewizyjny w całości poświęcony tej dziedzinie. Wspomniana na początku inicjatywa eGames jest bardzo dobra, ale miejsce wśród oficjalnych dyscyplin sportowych igrzysk olimpijskich byłoby jeszcze lepsze.

Swoją drogą ciekawe jakie dokładnie gry pojawią się na igrzyskach azjatyckich? Jednym ze sportów pokazowych jest FIFA 17, więc pewnie m.in. tej serii można spodziewać się w 2022.

Patryk Fijałkowski

Więcej na temat:

Najczęściej czytane

01

7 grzechów głównych HearthStone’a

02

Blade Runner 2049 – recenzja filmu. Piękno niedoskonałości

03

[Aktualizacja] W tył ku akcji – South Park mógł mieć w Polsce fajny tytuł, ale ślady po nim znikają

04

Grę na Steama można zrobić w 12 minut i 18 sekund

05

South Park: The Fractured But Whole – recenzja. Od bytu czar

06

Hype czy ziew – jarają was jeszcze kolejne zapowiedzi Gwiezdnych wojen? [Klub Dyskusyjny]

07

Rozchodniaczek: Powrót Raymana, sukces Gran Turismo i łatanie Wiedźmina 3

08

Sprzeciw wobec skrzynek z lootem nareszcie zaczyna wybrzmiewać głośno

09

Divinity: Original Sin 2 – recenzja. Wyszarp sobie przygodę życia

10

Hej, a pamiętacie Pokémon Go? Do gry niebawem trafi trzecia generacja

Popularne Gry