Zmien skórke
Logo Polygamii

Do Call of Duty 4: Modern Warfare Remastered nie trzeba zakładać różowych okularów [GALERIA]

1 /25

Wiecie jak to bywa, gdy wspomnienia konfrontuje się z rzeczywistością. Zwłaszcza, gdy wspomnienia dotyczą gry ważnej nie tylko z perspektywy dzisiejszej branży, ale i ważnej w sposób osobisty. Wyobraźcie sobie, że 9 lat temu byłem jednym z autorów recenzji Call of Duty 4: Modern Warfare właśnie tu, na Polygamii. Miałem już zaliczone Games Convention w Lipsku, pierwsze wywiady, liźnięcie branżowego światka. Mniej więcej wtedy czułem już, że Poly nie musi być przelotną zabawą, z której będzie trzeba wyrosnąć i pójść do „prawdziwej” pracy.

Odpalenie podrzuconego przez Activision remastera Modern Warfare po prawie dekadzie było dla mnie wczoraj niecodziennym przeżyciem. Ale to temat na inny tekst, w którym trzeba będzie jeszcze odpowiedzieć na pytanie, jak odnowione Call of Duty 4 wypada blisko dekadę od premiery oryginału.

Dziś mam dla Was galerię z kilku pierwszych misji gry. Bo choć przechodzenie ich od nowa było przeżyciem niecodziennym, to było też przeżyciem zaskakująco przyjemnym dla oczu.

 

To nie jest szybkie kopiuj-wklej z oryginału. Oświetlenie, modele postaci i dużo bogatsze tekstury sprawiają, że gra wygląda teraz tak, jak ją pamiętam. A dla remastera to zawsze miły komplement. Pewnie, że żadną miarą nie jest to tytuł mogący walczyć z nowymi produkcjami w konkursach piękności, jednak jego pewna surowość ma w zderzeniu z pędzącymi ku przyszłości naśladowczyniami pewien urok. Ale o tym – jutro.

 

 

Również jutro posiadacze PS4, którzy postanowili zaryzykować i zamówić odpowiednie wydania Call of Duty: Infinite Warfare przedpremierowo w PS Store lub w sklepie biorącym udział w tej akcji (ich listę znajdziecie tu), będą mogli sami zacząć zabawę z kampanią remastera Modern Warfare.

Maciej Kowalik

 1. Simplex
  13:32 04.10.2016
  Simplex

  Dobra robota. Ja nie moge zrozumieć czemu nazywają to „remaster”, gdy to jest pełnoprawny REMAKE (bardzo dużo zmian na lepsze).

  Ukryj odpowiedzi()
  • 20:50 04.10.2016
   ammarmar

   Ale zmiany dotyczą wyłącznie oprawy graficznej. Nie ma przecież żadnych zmian w mechanice gry, fabule, chociażby pracy kamery. To ta sama gra, tylko ładniej wygląda…

   Może to i lepiej, niektóre „remake’i” wychodzą gorzej niż oryginał (patrz np. nowa ekranizacja filmu „Ben Hur”).

   Osobiście nie mam zamiaru w to grać, bo grałem w oryginał. Stare gry zazwyczaj są lepsze we wspomnieniach niż w rzeczywistości. Kampania w MW1 to nie tylko genialna misja w Prypeci czy lot AH-160U, ale też sporo wypełniaczy. A multi było bardzo surowe (żeby nie powiedzieć – ubogie) w porównaniu do późniejszych gier.

   Natomiast myślę, że wielu młodszych graczy będzie miało okazję docenić tę grę – w oryginał pewnie by nie zagrali, bo odstraszyła by ich nieco leciwa już oprawa.

   Ukryj odpowiedzi()
 2. Simplex
  13:59 04.10.2016
  Simplex

  W galerii przydałby się przycisk „pełny ekran”. Bo teraz zeby zobaczyc obrazek w natywnym 1080p to trzeba klikac prawym i wybierać opcję „otwórz obrazek w nowej karcie”. What year is it? 😉