Zmien skórke
Logo Polygamii

Dark Souls na tablecie? – gramy w mobilne Lords of the Fallen [WIDEO]

Stworzona wspólnymi siłami przez polskie CI Games i niemieckie studio Deck 13, wydana w 2014 roku gra Lords of the Fallen nie była może produkcją idealną, ale oferowała sporo atrakcji, zwłaszcza dla fanów cyklu Dark Souls. Sprawdzamy, czy podobnie jest z jej mobilnym spin-offem.

Dlaczego piszę o spin-offie, a nie konwersji? Ano dlatego, że pod względem przynależności gatunkowej i napędzającej rozgrywkę mechaniki, Lords of the Fallen wydane na urządzenia z Androidem i iOS nie ma z pierwowzorem praktycznie nic wspólnego. Owszem, akcja obu gier toczy się w tym samym uniwersum (ba, nawet w tych samych lokacjach), a na ekranie tabletu pojawiają się postacie i przeciwnicy znani z pecetów i konsol nowej generacji, ale na tym punkty styczne w zasadzie się kończą. W zasadzie, bo obie produkcje łączy jeszcze jedno – ich twórcy inspirowali się innymi tytułami.

Inspirację dla oryginalnego Lords of the Fallen stanowił, jak już pośrednio wspomniałem, cykl Dark Souls. W przypadku wersji mobilnej jest nią zaś popularna na telefonach i tabletach seria Infinity Blade. Zapomnijcie więc o przemierzaniu na piechotę rozległych lokacji czy zaglądaniu w każdy kąt w poszukiwaniu sekretów. W kwestii eksploracji świata, spin-off Lords of the Fallen nie oferuje praktycznie żadnej swobody – bohater (lub bohaterka, bo do wyboru jest ich trójka – wojownik, łotrzyca i mag) automatycznie podchodzi do kolejnych przeciwników, a lwia część zabawy polega na toczeniu pojedynków wykorzystujących specyfikę ekranów dotykowych (czytaj: „smyranie” paluchami w określonym kierunku). Wszystko przyprawione zostało szczyptą craftingu i uproszczonym rozwojem postaci. Czy to wystarcza, by przykuć gracza do ekranu? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w poniższym materiale.

Rafał Kurpiewski

Więcej na temat:

Najczęściej czytane

01

Skoro znamy już polską cenę Xboksa One X, to spróbujmy złożyć podobnego peceta

02

Uncharted: Zaginione Dziedzictwo – recenzja. Faktycznie zaginęło

03

Najciekawsze promocje na weekend: Końcówka PlayStation Summer Sale, wyprzedaż powystawowych gier na PS4 i Xbox One S za 899 zł

04

Naukowcy dowiedli, że granie w FPS-y może prowadzić do zmian w mózgu

05

Skąpo ubrana kobieta zamiast pająka? Twórcy Cienia wojny bronią swojej wizji Szeloby

06

Iron Harvest na pierwszym gameplayu wygląda jak Company of Heroes: Dieselpunk

07

Outcast, czyli najlepsza gra na świecie

08

Nie łowię ryb, ale po zwiastunie Fishing Planet czuję, że muszę zacząć

09

Mroczna Wieża – recenzja filmu. Ani chwili dumy w Świecie Pośrednim

10

Sudden Strike 4 – recenzja. Wreszcie konsolowy RTS, od którego nie bolą zęby

Popularne Gry